Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: МОЗ Нової Зеландії дозволило евтаназію для хворих на COVID-19

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
88

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Нова Зеландія затвердила евтаназію для пацієнтів з COVID-19.

Скриншот допису

Утім, цьому допису не вистачає контексту, щоб не створювати хибне враження. Новина в публікації подана так, ніби Нова Зеландія прийняла окремий закон чи інший нормативний акт, яким дозволила евтаназію для пацієнтів з COVID-19. Однак, це не так.

Закон про евтаназію в Новій Зеландії набув чинності в листопаді 2021 року. Згідно з ним, евтаназія дозволена, якщо особа відповідає усім нижчезазначеним вимогам: 

  • має невиліковну хворобу, унаслідок якої вона може померти протягом шести місяців;
  • досягла віку 18 років;
  • є громадянином або постійно проживає в Новій Зеландії;
  • перебуває в стані постійного і незворотного зниження фізичних можливостей;
  • переживає нестерпні страждання, які не можна полегшити способом, який людина вважає терпимим;
  • має можливість приймати зважене рішення.

Видання DefendNZ звернулось із запитом до МОЗ Нової Зеландії, чи можуть пацієнти із COVID-19 отримати евтаназію. У МОЗ відповіли, що рішення про те, чи справді хвороба є невиліковною приймає лікар та незалежний експерт, кожна ситуація відрізняється. Однак, за деяких обставин особа з COVID-19 може мати право на евтаназію.

Отже, МОЗ Нової Зеландії не видавало окремих нормативних актів, які б дозволяли пацієнтам з COVID-19 отримати евтаназію, а лише відповіло на запит видання DefendNZ щодо дії раніше прийнятого закону.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі