МАНІПУЛЯЦІЯ: Мир в Україні можливий у разі територіальних поступок з її боку — Столтенберг

МАНІПУЛЯЦІЯ: Мир в Україні можливий у разі територіальних поступок з її боку — Столтенберг

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
475

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 12 червня 2022 року в мережі поширюють інформацію, ніби:

  • генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що настання миру можливе, якщо Україна піде на поступки територіями;
  • західні країни закликають Україну до територіальних поступок;
  • депутат канадського парламенту від Ліберальної партії Іван Бейкер заявив, що в західних країнах накопичується «втома» від України, що виявляється у закликах поступитися частиною українських територій.

Скриншот публікації

Скриншот публікації                               

Це маніпуляція. Насправді генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 12 червня 2022 року на зустрічі з президентом Фінляндії насправді заявив: 

«Тож чи можливий мир — це не питання. Питання, яку ціну ви готові заплатити за мир. Скільки території? Скільки незалежності? Скільки суверенітету? Скільки свободи? Скільки демократії готові пожертвувати заради миру? І це дуже складна моральна дилема. І судити про це мають ті, хто платить найвищу ціну. Наш обов’язок – підтримувати їх». («So that was ‘peace is possible’ – that’s not the question anyway, the question is: what price are you willing to pay for peace? How much territory? How much independence? How much sovereignty? How much freedom? How much democracy are you willing to sacrifice for peace? And that’s a very difficult moral dilemma. And it’s for those who are paying the highest price to make that judgement. Our responsibility is to support them.)» 

Отже, Столтенберг не казав про те, що мир можливий лише у випадку територіальних поступок із боку України. У цій же промові він неодноразово наголошував, що НАТО буде підтримувати Україну, аби вона мала сильнішу позицію на переговорах із рф.

Депутат канадського парламенту Іван Бейкер насправді не говорив про втому західних партнерів від війни та не закликав до поступок частиною українських територій. Насправді Бейкер під час інтерв’ю телеканалу «Україна 24» сказав, що заклики інших країн до поступок територіями є абсурдними, необхідно постачати зброю в Україну та посилювати санкції проти Росії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний