МАНІПУЛЯЦІЯ: На 18-му кладовищі в Харкові закінчилися місця для поховань

МАНІПУЛЯЦІЯ: На 18-му кладовищі в Харкові закінчилися місця для поховань

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
336

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандистські медіа поширюють новину, що на 18-му кладовищі в Харкові нібито закінчилися місця для поховань.

Це – маніпуляція. Місця для поховань закінчуються не на всьому кладовищі, а на Алеї Слави, де хоронять українських захисників.

Скриншот допису

Маніпулятивний пост супроводжується скриншотом правдивої новини на українському новинному сайті «Суспільне», перекладеним російською. Дійсно, на Алеї Слави 18-го кладовища в Харкові закінчуються місця для поховань, і ділянку планують розширити. Про це заявив заступник директора міського департаменту житлово-комунального господарства Євген Пасенов. Однак про те, що закінчилися місця на всьому 18-му кладовищі, не йдеться.

Перші могили зʼявилися на Алеї ще у 2016 році і належали учасникам Антитерористичної операції, а потім Операції Об’єднаних сил. Це підтверджують роки смерті солдатів, зокрема 2017 і 2019 роки, які можна роздивитися, якщо збільшити зображення. Крім того, на Алеї Слави також ховають полеглих волонтерів, зокрема госпітальєрів.

У маніпулятивному пості також згадують про «переповнене» 17-е міське кладовище Харкова. Проте не конкретизують, що цвинтар не працює через мінну небезпеку, оскільки він перебував під постійними російськими обстрілами з лютого по вересень 2022 року.

Пропагандистський пост завершується виразом «Потерь нет», який часто використовують у зведеннях міністерства оборони росії. Станом на 27 серпня, згідно з інформацією Генерального штабу ЗСУ, росія втратила понад 260 тисяч солдатів. За словами заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, Україна не публікує дані про втрати ЗСУ, оскільки ця інформація становить державну таємницю. Вона також  заявила, що кількість загиблих зі сторони України значно менші, ніж у росії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний