МАНІПУЛЯЦІЯ: На кордоні із Польщею провели таємні навчання зі стримування масового потоку мігрантів

МАНІПУЛЯЦІЯ: На кордоні із Польщею провели таємні навчання зі стримування масового потоку мігрантів

13 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
460

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що в районі прикордонного переходу Ягодин-Дорохуськ на Волині проводилися двосторонні міжвідомчі навчання українського ДСНС, поліції та пожежної охорони Люблінського воєводства Польщі. Одним із основних питань, що відпрацьовувалися на навчаннях, було нібито «недопущення масового неконтрольованого потоку мігрантів». У ЗМІ подія не висвітлювалася.

Утім, насправді про навчання повідомляли публічно. Їх проводили, щоб розробити план дій по підтримці українців при перетині кордону. Про заходи недопущення до перетину кордону не йшлося. 

16 грудня про навчання на своїх офіційних сторінках повідомили ДСНС, поліція Волинської області, Державна міграційна служба, МВС. Подію також висвітлювали місцеві ЗМІ. 

У ході навчань відпрацьовували основні дії підрозділів ДСНС, Держприкордонслужби, Нацполіції, Державної міграційної служби, органів місцевої влади, волонтерських організацій у разі масового скупчення населення поблизу державного кордону України. А також відпрацьовували взаємодію з польськими колегами щодо надання допомоги громадянам, які тимчасово перебувають у пунктах пропуску держкордону. На місці також розгорнули наметове містечко, щоб люди могли зігрітися, відпочити, поїсти та попити, отримати консультативну медичну та психологічну допомогу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний