МАНІПУЛЯЦІЯ: На Тайвані зафіксували більше смертей від вакцин, ніж від COVID-19

МАНІПУЛЯЦІЯ: На Тайвані зафіксували більше смертей від вакцин, ніж від COVID-19

31 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
504

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито на Тайвані зафіксували більше смертей від вакцин, ніж від COVID-19. Автори публікацій посилаються на статистику Тайванських Центрів контролю та профілактики захворювань.

Скриншоти дописів

Утім, це — маніпуляція.

Цей фейк уже спростовували незалежні фактчекери з AFP та фактчекінговий проект «Голосу Америки» Polygraph.info

Сюжет про те, що на Тайвані нібито більше смертей через вакцинацію, аніж коронавірус, поширила американська телевізійна мережа NTD. Згодом схожі повідомлення з’являлися на російськомовних сайтах і в соцмережах. У сюжеті NTD заявляють, що через вакцинацію у Тайвані померло 865 людей, а через коронавірус — 845.

Ці дані некоректні. Число «865», яке взяли з документа про побічні ефекти, зафіксовані після щеплення Тайванськими Центрами контролю та профілактики захворювань, — це лише можливі смерті після вакцинації, які не були доведені чи перевірені. У цьому ж документі пояснюють, що у звіті йдеться про будь-які події, що відбулися після вакцинації. Ці події відбулися після щеплення, але це не означає, що їх спричинила вакцина.

Ці випадки зафіксували у відкритій системі пасивного звітування VAERS — подати звіт про якийсь побічний ефект, який, на думку людини, могла викликати вакцина, може будь-хто. VoxCheck вже неодноразово спростовував фейки про нібито численні смерті через вакцини, зафіксовані у VAERS. 

Станом на 30 грудня від COVID-19 на Тайвані померли 850 осіб. Однією дозою вакциновано понад 66% населення (15,8 млн людей). Ми не знайшли офіційних повідомлень про смерті на Тайвані, спричинені вакцинацією від COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний