МАНІПУЛЯЦІЯ: На виставці озброєння у Полтаві експерт розповів, що ракету можна збивати криком

МАНІПУЛЯЦІЯ: На виставці озброєння у Полтаві експерт розповів, що ракету можна збивати криком

17 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
355

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили новину, нібито на виставці озброєння у Полтаві екскурсовод розповів, що крилату ракету X-55 можна знешкодити за допомогою крику. Російські медіа прокоментували це, мовляв, у такий спосіб українці намагаються вигадати нові «перемоги» з повітря.

Утім, це маніпуляція. Ракета, яка вибухає під час крику, — це лише одна з інсталяцій на виставці у Полтаві. Ця виставка — арт-проєкт, на ній не було експонатів справжньої зброї. 

30 вересня троє митців, які відвідали деокуповані Київщину та Сумщину, організували виставку про війну під назвою «Знешкодження». За словами одного з авторів проєкту, мета заходу — дати можливість відвідувачам перебороти власний страх, а митцям — зафільмувати наслідки вторгнення росії на територію України.

Одним з експонатів стала модель ракети Х-55 у реальному розмірі — довжиною 6,5 метрів. «Задумка така, що ми можемо нівелювати її політ на нашу землю за допомогою сильного звуку. Зараз я продемонструю як це працює. Людина кричить на цю ракету, і вона перестає діяти, вибухає у кращому випадку», — розповів медіаартист проєкту Вадим Махітка.

Фото виставки «Знешкодження», макет ракети Х-55. Джерело: Суспільне Полтава

Окрім цього, на виставці були представлені моделі танків із цукру, модель дев’ятиповерхівки в Бородянці  та інші інсталяції. Захід не мав нічого спільного з виставкою справжнього озброєння та був задуманий як арт-проєкт.

Схожі фейки росія поширює, аби переконати росіян у слабкості та недалекості українців, а також відволікти власне населення від поразок росії на фронті. Раніше ми вже спростовували інформацію, нібито українські військові підпалили прапор Нідерландів, переплутавши його з російським.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний