МАНІПУЛЯЦІЯ: На заробітки виїхали будівельники, слюсарі, лікарі, а не митники і поліцейські | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: На заробітки виїхали будівельники, слюсарі, лікарі, а не митники і поліцейські

26 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
837

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію що за 4 роки з України за кордон на заробітки виїхали  2,5 млн будівельників, 700 тис. слюсарів, 50 тис. програмістів, 1400 вчених і лікарів та жодного працівника поліції, митної служби та депутата. Такі дописи поширюють ще з 2018 року і дотепер.

Приклад допису з Facebook

 

Однак, це —  маніпуляція.

Немає точних даних скільки українців виїхало за кордон, як і поділу на професії тих, хто виїхав на заробітки.

За даними Центру економічної стратегії з України виїхало 4 млн людей, але більшість мігрантів їдуть та повертаються, тому одномоментно за межами України може знаходитись 2,6-2,7 млн осіб. У 2015-2017 трудові мігранти складали українців до 40 років з професійно-технічною освітою або середньою освітою.  

До виїзду за кордон 40% трудових мігрантів з України працювали у сфері транспорту, складському господарстві, поштовій та кур’єрській сфері, у переробній промисловості (12%) та на будівництві (11%), але немає чітких даних скільки будівельників, слюсарів, програмістів та вчених виїхало за кордон. Міністерство соціальної політики зазначає, що закордоном попитом користуються висококваліфіковані робітники (газозварювальники, токарі, слюсарі високого розряду), а також фахівці в галузі фізичних, математичних, хімічних наук, ІТ-сфери, медичні працівники тощо.

За даними Центру економічної стратегії, найбільш поширеною сферою зайнятості українців за кордоном є будівництво (39% мігрантів) та робота у домогосподәрствах (16,4% українських трудових мігрантів, переважно жінок). Задіяність українських мігрантів у інших сферах, як-от сільське господарство, промисловість, торгівля та сфера послуг, зросла останніми роками здебільшого за рахунок змін у структурі зайнятості у Польщі. Водночас 36% всiх респондентів зазначили, що мають вищу кваліфікацію, ніж потребувала їхня робота за кордоном. Висококваліфікованих працівників серед українських зовнішніх мігрантів мала, і виїжджають вони, зазвичай, до розвинутих країн світу (США, Ізраїль, Фінляндія тощо). Серед висококваліфікованих мігрантів з України є лікарі, інженери та програмісти.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний