МАНІПУЛЯЦІЯ: New York Post відмовилася від постійного розміщення українського прапора на обкладинці

МАНІПУЛЯЦІЯ: New York Post відмовилася від постійного розміщення українського прапора на обкладинці

23 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1691

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють зображення двох обкладинок американської газети New York Post. На першій обкладинці праворуч вгорі зображений український прапор, проте на обкладинці наступного випуску замість жовто-блакитного прапора зображений листок конюшини. У дописах автори коментують, що останнє велике видання відмовилося від постійного розміщення українського прапора на обкладинці.

Утім, це маніпуляція. Адже обкладинка New York Post із зображенням трилистої конюшини присвячена святкуванню дня Святого Патріка, який традиційно відзначають у США 17 березня. Надалі на обкладинці видання продовжили зображувати український прапор за звичним графіком: шість випусків публікують з зображенням прапора, один — без.

Скриншот допису, який поширили у мережі

Перший випуск, на якому вгорі був розміщений український прапор, New York Post опублікували 28 лютого.

Скриншот обкладинок газети New York Post, опублікованих у лютому 2022 року

Починаючи з цього дня, кожні шість випусків містять жовто-блакитний прапор вгорі й лише на одному випуску на тиждень у неділю немає прапора. Замість нього праворуч вгорі вказаний напис «Late City Final» (тобто це останнє видання за тиждень).

На обкладинці випуску 17 березня 2023 року був зображений листок трилистої конюшини, оскільки у цей день в США відзначають день Святого Патріка. Згідно з легендою, Святий Патрік використовував трилисник як просвітницький символ, щоб розповісти невіруючим ірландцям про Святу Трійцю та навернути їх до християнства.

Однак наступний випуск від 18 березня 2023 року опублікували вже із зображенням українського прапора вгорі. Видавці New York Post не відмовлялися від українського прапора, його позапланово замінили лише у одному випуску, присвяченому святкуванню дня Святого Патріка.

Скриншот обкладинки New York Post 18 березня 2023 року

20 березня (останній доступний на момент публікації випуск) вгорі випуску знову розмістили прапор України.

Скриншот обкладинки New York Post 20 березня 2023 року

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний