Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Німеччина сфальсифікувала дані про заповненість лікарень, щоб виправдати карантин

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
24

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Німеччина навмисне перебільшила дані про заповненість ліжок у лікарнях для хворих на COVID-19, щоб виправдати необхідність карантинних обмежень. Автор допису посилається на телеграм-канал із приміткою, що новина перекладена з іспанської мови. У свою чергу іспанський текст посилається на першоджерело інформації, німецьке видання Merkur.de. Із оригінальної статті стає зрозуміло, що дані не фальсифікували заради виправдання карантину. 

Пояснюємо, що відбулося насправді.

9 червня Федеральна служба аудиту оприлюднила звіт, у якому йдеться про компенсаційні виплати лікарням. У 2020 році компенсаційні виплати від федерального уряду склали 10,2 мільярдів євро. Для лікування пацієнтів клініки мали б отримати на 1,3 мільярда більше від загальнообов’язкового медичного страхування, ніж за попередній рік, хоча кількість зайнятих ліжок була меншою на 8%. 

Кілька німецьких лікарень повідомили про меншу кількість безкоштовних ліжок інтенсивної терапії, щоб отримати дофінансування від уряду. Умовою отримання додаткових коштів є максимум 25% вільних ліжок інтенсивної терапії. 

За словами генерального директора Німецької лікарняної асоціації Джеральда Гаса, лікарні не маніпулювали кількістю ліжок інтенсивної терапії. “Федеральна служба аудиту також не висловлює цієї підозри. Навіть неможливо маніпулювати кількістю ліжок інтенсивної терапії, оскільки компенсаційні виплати пов’язані з умовами, на які лікарні не можуть впливати”, — стверджує Гас. 

Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан визнав факт надмірних виплат, але аргументував його рішенням місцевих урядів подвоїти кількість ліжок через пандемію, пише німецьке видання Süddeutsche Zeitung.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний