МАНІПУЛЯЦІЯ: Німеччина та Польща запросили трубопровідні поставки нафти з росії на 2023 рік

МАНІПУЛЯЦІЯ: Німеччина та Польща запросили трубопровідні поставки нафти з росії на 2023 рік

30 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
319

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ пишуть, що компанія «Транснефть» отримала заявки від Німеччини та Польщі на перекачування нафти на 2023 рік. Про це повідомив голова компанії Микола Токарєв. Мовляв, незважаючи на заяви країн про небажання продовжувати поставки, «Транснефть» отримала заявки не лише на грудень 2022 року, а й на наступний рік.
Це фейк, слова Токарєва спростовували у німецькому міністерстві економіки. Польська нафтопереробна компанія PKN Orlen також заявила, що не продовжить контракт на російську нафту, термін дії якого закінчується в січні 2023 року. 

Із 5 грудня набуває чинності заборона ЄС на імпорт російської нафти, що доставляється морем. Але трубопровід «Дружба» — найбільший у Європі трубопровід сирої нафти — не потрапив під санкції. Крім цього, було встановлено граничну ціну на нафту і нафтопродукти та оливи, що походять з росії або експортуються з неї, на рівні 60 доларів за барель.

Німеччина відкинула заяву Токарєва про те, що планує продовжити купувати нафту у наступному році, заявивши, що натомість імпортуватиме сиру нафту з Казахстана. Німецькі нафтопереробні заводи Leuna і Schwedt залежали від імпорту російської нафти по трубах. Але тепер потоки вздовж нафтопроводу «Дружба» натомість будуть йти з Казахстану, хоча ця угода ще не завершена, повідомило Bloomberg. Казахська нафта перекачується до Самари в росії, змішується з російськими поставками та експортується через порти Усть-Луга та Новоросійськ.

У коментарі Bloomberg речниця міністерства економіки Німеччини сказала, що нафтові компанії на нафтопереробних заводах Leuna і Schwedt більше не будуть замовляти російську сиру нафту в новому році. А нафтопереробний завод PCK у Шведті (місто поблизу польського кордону) на січень «зарезервував потужності для казахстанської нафти в трубопровідній системі». 

Польська нафтопереробна компанія PKN Orlen також заявляла, що не продовжить контракт на російську нафту, термін дії якого закінчується в січні 2023 року, а друга довгострокова угода на російську нафту припинить свою дію після введення санкцій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний