Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські медіа з посиланням на німецьке видання Der Spiegel повідомляють, що німецькі солдати відмовляються служити через війну в Україні. І вказують, що від початку війни все більше солдатів Бундесвера хочуть звільнитися зі служби.
Це неправда. У статті видання Der Spiegel йдеться, що кількість відмов серед чинних військовослужбовців якраз таки зменшилася, якщо порівнювати з минулим роком. Збільшилася кількість відмов серед резервістів і тих, хто не проходив військову службу, але був підготовлений як резервіст.
Der Spiegel справді опублікувало статтю під заголовком «Все більше солдатів Бундесверу відмовляються служити». У вступі автори зазначають: «Із початком війни в Україні все більше солдатів хочуть звільнитися зі служби. Згідно з одним із запитів, значно почастішали відмови, особливо серед резервістів і тих, хто не служить». Йдеться про відповідь Федерального міністерства оборони на запит Комітету з питань оборони Бундестагу.
Однак далі Der Spiegel пише, що якраз таки кількість відмов серед чинних військовослужбовців зменшилася зі 176 до 136 порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Справді, кількість відмов серед резервістів та тих, хто не проходив службу, але був підготовлений як резервіст, збільшилася з 10 минулоріч до 190 у 2022 році.
Крім цього, автори одразу зазначають: хоча кількість тих, хто відмовляється від служби з міркувань совісті в Німеччині цьогоріч зросла, в цілому вона залишається на на низькому рівні. У 2022 році за перші 8 місяців зафіксували 136 відмов від служби серед чинних військовослужбовців. Загальна чисельність особового складу Бундесверу у 2021 році становила 183 725 осіб. Тобто загалом приблизно 0,07% чинних військових відмовилися від служби.
До того ж Der Spiegel вказують, що Федеральне міністерство оборони не пояснювало, з чим пов’язане збільшення кількості відмов. Про те, що німецькі солдати відмовляються від служби через війну в Україні, заявила депутатка німецького Бундестагу Севім Дагделен, відома своєю проросійською позицією. Вона відстоювала прокремлівські позиції ще з 2014 року, стверджуючи, що внаслідок Революції Гідності до влади в Україні прийшли «фашистські сили», а на Сході України воювали «нацистські батальйони». Провину за напад росії на Україну в 2014 році вона покладала на Євросоюз і НАТО.
Напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну Дагделен закликала укласти новий договір про дружбу з рф, а її партія виступала за зняття санкцій з росії. Уже після вторгнення росії у 2022 році Севім Дагделен підписала разом із 6 іншими депутатами заяву, в якій «значну частку відповідальності» за війну росії в Україні поклали на США і закликали не впроваджувати економічні санкції проти рф та не постачати зброю Україні.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний