МАНІПУЛЯЦІЯ: Німецький концерн Rheinmetall скасував плани з будівництва танкового заводу в Україні — Reuters

МАНІПУЛЯЦІЯ: Німецький концерн Rheinmetall скасував плани з будівництва танкового заводу в Україні — Reuters

19 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
452

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито через російські атаки по промисловості України німецький концерн Rheinmetall скасував плани з будівництва танкового заводу в країні. Автори зазначають, що цю тезу підтверджує видання Reuters, яке зазначило, що завод займатиметься тільки сервісним обслуговуванням уже поставлених із Німеччини бойових машин, а виробляти бронетехніку не буде.

Утім, це маніпуляція. У матеріалі видання Reuters дійсно вказано лише про сервісне обслуговування техніки з боку Rheinmetall. Але на сайті німецького оборонного концерну вказано, що його фахівці будуть займатись і технічним обслуговуванням, і ремонтом бойових машин, а в майбутньому будуть спільно виробляти техніку.

Скриншот допису

У дописі автори додали скриншот статті Reuters, на якому видно заголовок матеріалу, опублікований 28 вересня. У новині видання дійсно вказало лише про технічне обслуговування військових транспортних засобів, яким буде займатись німецький концерт Rheinmetall.

На сайті підприємства того ж дня повідомили, що Федеральне антимонопольне відомство Німеччини (Bundeskartellamt) дало дозвіл на створення спільного оборонного підприємства. «Спільне підприємство базуватиметься в Києві та займатиметься сервісом і технічним обслуговуванням, а також складанням, виробництвом і розробкою військових транспортних засобів», — зазначили на сайті Rheinmetall. На початковому етапі підприємство працюватиме лише в Україні.

У концерні також додали, що спершу співпраця буде зосереджена на технічному обслуговуванні та ремонті транспортних засобів, а потім спільному виробництві техніки. «У перспективі співпраця між Rheinmetall і “Укроборонпромом” також може включати спільну розробку військових систем командами українських і німецьких фахівців, зокрема для подальшого експорту Україною», — повідомили у німецькому оборонному концерні. 

Такий формат роботи передбачався із самого початку укладення угоди про стратегічне партнерство між німецькою компанією Rheinmetall і українським державним концерном «Укроборонпром» у травні 2023 року. У пресрелізі німецького оборонного концерну йшлося про те, що компанія буде забезпечувати технічне обслуговування й ремонт броньованої техніки, переданої Україні, а пізніше партнери будуть спільно виробляти продукцію. 

Згідно з угодою, спільне підприємство мало запрацювати з середини липня, однак терміни реалізації плану затягнулись. Так, на початку липня генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер повідомив, що відкриє завод з виробництва бронетехніки в Україні протягом наступних 3 місяців, а у середині серпня заявив, що танки почнуть ремонтувати до кінця місяця. Після цього інформація про роботу заводу не надходила аж до вересня.

Раніше ми спростовували фейк, нібито Компанія Baykar відмовилася будувати завод в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний