МАНІПУЛЯЦІЯ: Нових постачань HIMARS для України більше не буде — Пентагон

МАНІПУЛЯЦІЯ: Нових постачань HIMARS для України більше не буде — Пентагон

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
588

Перевірка фейків у рамках співпраці з Meta

Із 8 серпня російські пропагандистські ЗМІ стверджують, що США «відмовили Україні» — вони більше не надаватимуть ракетні системи HIMARS. Про тце начебто заявив заступник міністра оборони США Колін Каль на брифінгу з журналістами.

Проте це — маніпуляція. Колін Каль заявив, що зараз пріоритет для Пентагона — стабільне постачання боєприпасів для вже наявних в Україні HIMARS, а не надання нових ракетних систем.

Скриншот публікації

На брифінгу 8 серпня Колін Каль сказав, що Сполучені Штати не планують найближчим часом постачати Україні нові ракетні системи HIMARS. Натомість США зосередяться на передачі достатньої кількості боєприпасів до них: «Чому ми не бачимо більше HIMARS і більше гаубиць M777, на відміну від боєприпасів і GMLRS? Я думаю, ви знаєте, ми надіслали 16 систем HIMARS, що насправді досить багато… Пріоритетом зараз є переконатися, що українці мають боєприпаси, щоб тримати їх у бою». 

Колін Каль зауважив, що зараз в Україні «досить багато» HIMARS. Але не говорив, що їх забагато чи що нових поставок не буде. 

Як стверджує замміністр оборони, тих систем, які Україна вже має, достатньо для виконання завдань, для яких призначена ця зброя: «Наша оцінка насправді така, що українці непогано справляються з вже наявною кількістю систем, і насправді пріоритетом зараз є забезпечення постійного потоку боєприпасів до них. Те саме стосується і гаубиць M777, де ми дійсно надали дуже велику кількість систем».

Отже, у США не заявляли про те, що у перспективі більше не будуть надавати Україні системи HIMARS. Тим більше у США ще є запаси систем. У довіднику Military Balance 2022 ідеться про те, що США мають 363 HIMARS у сухопутних силах та 47 установок HIMARS у морських силах. Крім цього, системи HIMARS продовжують виробляти, тож теоретично Україна може отримати нові установки в майбутньому.

США вже надали Україні 16 ракетних систем HIMARS. Окрім цього, Велика Британія та Німеччина надали по 3 системи M270, які мають інший тип шасі, але використовують такі ж ракети, як і HIMARS. 11 серпня на конференції північноєвропейських союзників з підтримки України в Копенгагені Бен Уоллес заявив, що ще 3 M270 та ракети до них  зобов’язалася надати Велика Британія у рамках нового військового пакету.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний