МАНІПУЛЯЦІЯ: Новий штам COVID-19 Омікрон був відкритий декілька днів тому, посилення обмеження не виправдане

МАНІПУЛЯЦІЯ: Новий штам COVID-19 Омікрон був відкритий декілька днів тому, посилення обмеження не виправдане

13 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
428

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, де стверджують, що про штам Омікрон дізналися лише декілька днів тому, тож посилення обмежень через нього невиправдане.

Утім, це — маніпуляція.

Перший підтверджений випадок зараження B.1.1.529 (штам Омікрон) був зареєстрований за підсумками секвенування проби біоматеріалу, взятої 9 листопада 2021 року. Проте, вперше повідомили про вияв цього штаму до ВООЗ з Південної Африки 24 листопада 2021 року. 26 листопада Технічна консультативна група ВООЗ із еволюції вірусу SARS-CoV-2 (Technical Advisory Group on SARS-CoV-2 Virus Evolution) присвоїла штаму B.1.1.529 назву Омікрон.

Раніше ми спростовували фейк, що про штам Омікрон (B.1.1.529) було відомо ще в липні цього року.

Для штаму Омікрон B.1.1.529 характерна велика кількість мутацій, частина яких викликає занепокоєння. Цей штам характеризується генетичними змінами, які можуть впливати або впливають на:

  • трансмісивність вірусу (його передачу);
  • тяжкість захворювання;
  • імунну втечу, тобто нездатність організму розпізнавати вірус.

Низка країн уже посилили обмеження через штам Омікрон:

  • Україна: українці, які перебували в країнах, де виявлено штам Омікрон, більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, повинні пройти самоізоляцію після повернення в Україну. Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Мозамбіку та Малаві більш як 7 днів, в’їзд забороняється.
  • США: усім пасажирам, які прибувають до США авіарейсами, потрібно здати тест на COVID-19.
  • Англія: із  10 грудня запроваджується масковий режим в театрах та кінотеатрах, із 13 грудня відновлюється дистанційна робота, якщо є така можливість, із 15 грудня ковідний сертифікат стає обов’язковим для відвідування нічних клубів та місць із великим скупченням людей. 
  • Греція: усі громадяни Греції старше 60 років повинні вакцинуватися від COVID-19 до 16 січня хоча б однією дозою. Якщо ж людина відмовляється вакцинуватися, то щомісяця повинна сплачувати 100 євро штрафу.
  • Румунія: із 13 грудня громадяни Румунії або іншиї країн ЄС, які повернулися з третіх країн, повинні надати результати негативного ПЛР-тесту, зробленого за 48 годин до перетину кордону. Невакцинованим потрібно буде пройти 10-денну самоізоляцію. Усім, хто приїжджає в Румунію з ЄС, потрібно пред’явити сертифікат про вакцинацію, довідку про одужання або негативний ПЛР-тест (зроблений не раніше ніж за 72 години).

Доктор Елісон Гласс (​​Allison Glass), патологоанатом з лабораторії Lancet, припустила, що відкриття нового штаму пов’язано із темпами збільшення числа позитивних випадків захворювання COVID-19 у певних районах Південної Африки та у Європі.

У провінції Гаутенг, до якої входить Йоганнесбург, на початку листопада позитивний результат на COVID-19 виявляли менше ніж у 1% людей, але за два тижні цей показник зріс до 6%, а у середині місяця — до 16%. Уже наприкінці листопада в громадян Німеччини та Італії, які повернулися з країн південної Африки, діагностували штам B.1.1.529.

Отже, через вияв нового, малодослідженого штаму вірусу, який, ймовірно, швидше передається, ніж інші відомі штами SARS-CoV-2, і викликає ускладнення у лікуванні, уряди країн посилили карантинні норми.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний