МАНІПУЛЯЦІЯ: NYT констатувала провал санкцій щодо рф

МАНІПУЛЯЦІЯ: NYT констатувала провал санкцій щодо рф

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1661

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа пишуть, що видання The New York Times (NYT) констатувало провал антиросійських санкцій. Мовляв, «спроби Заходу задушити експорт російської нафти повертаються до нього бумерангом»

NYT справді опублікували статтю із заголовком «Наразі Захід намагається задушити бумеранги російського експорту нафти». У ній йдеться, що коли США та ЄС пішли на обмеження закупівель російського викопного палива, вони сподівалися, що це допоможе зробити російське вторгнення в Україну настільки економічно болючим для Москви, що путін буде змушений від нього відмовитися. «Ця перспектива зараз здається в кращому випадку віддаленою», — пише NYT. 

Публікація NYT 

Видання пояснює, що Китай та Індія кинулися купувати приблизно той самий обсяг російської нафти, який пішов би на Захід. Ціни на нафту настільки високі, що зараз росія заробляє на продажах навіть більше, ніж до початку війни чотири місяці тому. І його валюта, яка колись хиталася, зросла в ціні по відношенню до долара. 

За даними фінського Центру досліджень енергетики та чистого повітря, росія заробила, ймовірно, рекордні 93 мільярди євро доходу від експорту нафти, газу та вугілля за перші 100 днів вторгнення в Україну. Приблизно дві третини цих доходів (приблизно 97 мільярдів доларів) припало на нафту, а більша частина решти — на природний газ.

Утім, NYT не констатувало остаточний провал санкцій щодо рф. Ба більше, видання зазначає, що нафтове ембарго в Європі ще не вступило в силу, і дехто каже, що довгострокові наслідки економічного остракізму росії через війну залишаються потужним визначальним фактором долі країни. «Ці наслідки поширюються далеко за межі торгівлі викопним паливом, гальмуючи російську банківську та інші галузі, але здебільшого продаж нафти й газу тримає уряд — і його військових — на плаву», — йдеться у статті. 

Дійсно, не всі обмеження вже вступили в силу. ЄС заборонив імпорт вугілля з серпня і домовився про заборону на імпорт морської нафти з грудня 2022 року (за винятком деяких країн), яка становить 75% загального імпорту нафти в Європу. Велика Британія відмовиться від імпорту нафти та нафтопродуктів наприкінці 2022 року. Німеччина пообіцяла припинити імпорт нафти до кінця року, що призведе до ліквідації більшості трубопровідного імпорту. Польща, Болгарія, Фінляндія і Данія відмовилися платити за імпорт газу в рублях, в результаті чого «Газпром» відмовився виконувати контракти з ними.

Крім цього, низка європейських країн прискорили відмову від викопного палива, щоб зменшити залежність від росії. Цілі та політика, оголошені ЄС та різними країнами-членами, означають зменшення на 31% виробництва електроенергії з викопного палива.

NYT також цитує головного економіста консалтингової компанії PF Capital у Москві. «Справи набагато кращі, ніж у найгіршому випадку, і, ймовірно, навіть кращі, ніж у базовому сценарії», — каже Євген Надоршин про доходи росії від енергетики. І додає: «На жаль, найважчий період тільки починається». 

Проте NYT справді визнає, що зараз тактика економічних санкцій задля того, щоб переконати Москву припинити війну, «завершилися бумерангом», враховуючи стрімкий попит на нафту в Азії. Водночас видання не констатувало «провал санкцій».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний