МАНІПУЛЯЦІЯ: Окупаційна адміністрація роздає питну воду та відновлює водопостачання в Маріуполі

МАНІПУЛЯЦІЯ: Окупаційна адміністрація роздає питну воду та відновлює водопостачання в Маріуполі

22 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
814

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

23 липня з’явилося повідомлення від аварійної служби підприємства «Вода Донбаса», що в окупованому Маріуполі всі 4 райони отримали воду. Тиск води поки обмежують через пошкодження водопроводу, вода максимум подається до 3 поверху будівель. Налагодити водопостачання в місті намагалися ще раніше, а питну воду роздавали як гуманітарну допомогу для пенсіонерів та за роботу на окупантів для молоді. 

Але окупаційна адміністрація замовчує головне: ця вода не відповідає санітарним нормам і непридатна для пиття. 

Вода залишається однією з найбільших проблем в окупованому Маріуполі, повідомляє Маріупольська міська рада. Спроби окупантів її увімкнути закінчуються проривами та вуличними потопами. А каналізаційні насосні станції не працюють, тож всі брудні стоки потрапляють до ґрунту і водойм.

Раніше Маріупольська міськрада опублікувала результати дослідження води, яку окупаційна влада роздавала людям як питну. Зразок води забрали волонтери в Маріуполі та передали до Запорізького центру контролю та профілактики хвороб. 

Висновок Запорізького центру контролю та профілактики хвороб про те, що вода з Маріуполя непридатна для споживання

У складі води виявили коліформи (група бактерій, що містяться у великій концентрації у фекальній речовині, деякі можуть викликати захворювання у людей). Це означає, що вода змішана з фекальною речовиною. ЇЇ пити не можна: є високий ризик, що вона може бути заражена іншими патогенними мікроорганізмами, які можуть «нести» з собою дизентерію та холеру. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко додав, що цю воду набирають у річці Кальчик. 

«Згідно з санітарними нормами та правилами, у питній воді загальні коліформи мають бути відсутніми. Ці бактерії відносяться до бактерій групи кишкової палички. Вони властиві поверхневим водоймам. Тож дана вода недостатньо знезаражена для вживання людьми», — передають у Маріупольській міськраді висновок фахівців «Водоканалу». 

Маріупольцям радять кип’ятити цю воду, щоб не отруїтися. 

Окупанти намагалися спростувати той факт, що вода недостатньо очищена та непридатна для пиття: у так званому «міністерстві охорони днр» заявили, ніби здійснюють епідеміологічний нагляд за водою. Утім, не опублікували жодних документів чи висновків про якість води, тож ця заява нічого не спростовує.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний