МАНІПУЛЯЦІЯ: Окупаційна влада Херсонщини скасовує медреформу, бо вона «вбила медицину»

МАНІПУЛЯЦІЯ: Окупаційна влада Херсонщини скасовує медреформу, бо вона «вбила медицину»

22 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
1030

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

26 липня у так званій «військово-цивільній адміністрації» окупованого Херсона повідомили, що скасовують «українську реформу “імені Супрун”, яка вбила медицину», а наслідки реформи «ліквідують». Окупанти заявили, що згорнули всі спроби оптимізації, яка нібито передбачала ліквідацію чи приватизацію медичних закладів. І заявили, що тепер на Херсонщині «немає державних, комунальних та інших установ — вони всі стали державними»

Це фейк: медична реформа не передбачає ліквідацію та приватизацію медичних закладів. 

Раніше медзаклади отримували від держави медичну субвенцію — щорічну фіксовану суму, що не залежала від якості та кількості наданих послуг. Лікарні фінансували за кількістю ліжко-місць та площею інфраструктури. На другому етапі медичної реформи (з квітня 2020 року) лікарні почали отримувати кошти тільки за надані послуги згідно з тарифами за них. Лікарні, які підготувалися до реформи та виконали необхідні вимоги, змогли укласти контракти з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та отримати державне фінансування. 

Медична реформа передбачає, що більше коштів отримують ті лікарні, які відповідають певним показникам якості. Але фінансування від НСЗУ — не єдине джерело доходів для медичних закладів. Власники лікарень — місцеві ради — можуть інвестувати в них з мiсцевих бюджетів. Крім цього, медзаклади мають право надавати пацієнтам платні послуги: це дозволяє статус комунальних некомерційних підприємств. А отже заклади, які не отримують достатнього фінансування від НСЗУ, можуть шукати інші джерела коштів, а не закриватися. 

Сьогодні медицину в Україні вбивають якраз російські окупанти. За даними МОЗ, від початку повномасштабного вторгнення росія пошкодила в Україні 817 закладів охорони здоров’я, вщент зруйнувала 122. Для відновлення закладів до того стану, в якому вони були, треба понад 35 млрд грн, а щоб відбувати зруйновані — понад 15 млрд грн. Крім цього, щонайменше 469 закладів охорони здоров’я зараз в окупації і невідомо, яка кількість із них може продовжувати роботу та надавати необхідні пацієнтам послуги.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний