Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито ООН опублікувала статтю, у якій виправдовує світовий голод та закликає не боротися з ним.
Насправді стаття із заголовком «Переваги світового голоду» мала сатиричний характер.
Скриншот допису, який поширюють у фейсбуці
Скриншот уривку сатиричної статті, який поширюють у мережі
Статтю опублікували в UN Chronicle (флагманський журнал ООН) ще у 2008 році. Її написав Джордж Кент, професор кафедри політології Гавайського університету. Він працював над питаннями прав людини, міжнародних відносин тощо. Кент також написав книги «Політична економія голоду: Тихий Голокост», «Свобода від потреб: право людини на достатнє харчування», «Покінчимо з голодом у всьому світі» та інші.
У статті Кент розмірковує про ті фактори, які спричиняють та підтримують голод в усьому світі. Наприклад, він пише, що загальноприйнята думка — вважати, що причиною голоду є низькооплачувані роботи. Водночас саме голод призводить до появи низькооплачуваних робочих місць. Кент пише: «Насправді більшість людей працюють за їжу… Скільки з нас продавали б свої послуги, якби не загроза голоду? І що важливіше, скільки з нас продавали б свої послуги так дешево, якби не загроза голоду? Коли ми продаємо наші послуги дешево, ми збагачуємо інших — тих, хто володіє заводами, машинами та землями, і, зрештою, володіє людьми, які на них працюють. Для тих, хто залежить від наявності дешевої робочої сили, голод є основою їхнього багатства».
На офіційному твітер-акаунті журналу UN Chronicle опублікували роз’яснення, що стаття «Переваги світового голоду» задумувалася як сатирична. «Ця стаття з’явилася в UN Chronicle 14 років тому як сатира, і її ніколи не слід було сприймати буквально. Ми усвідомили, що це помилка, навіть у вигляді сатири, і видалили статтю з нашого сайту», — йдеться у повідомленні.
This article appeared in the UN Chronicle 14 years ago as an attempt at satire and was never meant to be taken literally. We have been made aware of its failures, even as satire, and have removed it from our site.
— UN Chronicle (@_UNChronicle) July 6, 2022
Статтю досі можна знайти у вигляді архіву сторінки.
Серед ключових цілей діяльності ООН — боротьба з голодом, а не його підтримка. У вересні 2015 року в рамках 70-ї сесії Генасамблеї ООН було затверджено 17 Цілей Сталого Розвитку, серед яких і боротьба з голодом. В ООН створили окрему ланку World Food Programme (Всесвітня продовольча програма), у її рамках вимірюють рівень голоду за допомогою інтегрованої класифікації продовольчої безпеки (IPC), відстежують продовольчу безпеку через HungerMap, залучають кошти, закуповують та постачають продукти тощо. Звіти роботи програми є у публічному доступі.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний