МАНІПУЛЯЦІЯ: ООН на своєму офіційному сайті опублікувала статтю про користь голоду для світової економіки

МАНІПУЛЯЦІЯ: ООН на своєму офіційному сайті опублікувала статтю про користь голоду для світової економіки

27 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
955

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито ООН опублікувала статтю, у якій виправдовує світовий голод та закликає не боротися з ним. 

Насправді стаття із заголовком «Переваги світового голоду» мала сатиричний характер. 

Скриншот допису, який поширюють у фейсбуці

Скриншот уривку сатиричної статті, який поширюють у мережі 

Статтю опублікували в UN Chronicle (флагманський журнал ООН) ще у 2008 році. Її написав Джордж Кент, професор кафедри політології Гавайського університету. Він працював над питаннями прав людини, міжнародних відносин тощо. Кент також написав книги «Політична економія голоду: Тихий Голокост», «Свобода від потреб: право людини на достатнє харчування», «Покінчимо з голодом у всьому світі» та інші. 

У статті Кент розмірковує про ті фактори, які спричиняють та підтримують голод в усьому світі. Наприклад, він пише, що загальноприйнята думка — вважати, що причиною голоду є низькооплачувані роботи. Водночас саме голод призводить до появи низькооплачуваних робочих місць. Кент пише: «Насправді більшість людей працюють за їжу… Скільки з нас продавали б свої послуги, якби не загроза голоду? І що важливіше, скільки з нас продавали б свої послуги так дешево, якби не загроза голоду? Коли ми продаємо наші послуги дешево, ми збагачуємо інших — тих, хто володіє заводами, машинами та землями, і, зрештою, володіє людьми, які на них працюють. Для тих, хто залежить від наявності дешевої робочої сили, голод є основою їхнього багатства».

На офіційному твітер-акаунті журналу UN Chronicle опублікували роз’яснення, що стаття «Переваги світового голоду» задумувалася як сатирична. «Ця стаття з’явилася в UN Chronicle 14 років тому як сатира, і її ніколи не слід було сприймати буквально. Ми усвідомили, що це помилка, навіть у вигляді сатири, і видалили статтю з нашого сайту», — йдеться у повідомленні. 

Статтю досі можна знайти у вигляді архіву сторінки

Серед ключових цілей діяльності ООН — боротьба з голодом, а не його підтримка. У вересні 2015 року в рамках 70-ї сесії Генасамблеї ООН було затверджено 17 Цілей Сталого Розвитку, серед яких і боротьба з голодом. В ООН створили окрему ланку World Food Programme (Всесвітня продовольча програма), у її рамках вимірюють рівень голоду за допомогою інтегрованої класифікації продовольчої безпеки (IPC), відстежують продовольчу безпеку через HungerMap, залучають кошти, закуповують та постачають продукти тощо. Звіти роботи програми є у публічному доступі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний