МАНІПУЛЯЦІЯ: Осінній локдаун в Україні встановлять лише для невакцинованих

МАНІПУЛЯЦІЯ: Осінній локдаун в Україні встановлять лише для невакцинованих

29 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
319

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Віктор Вікарчук поширює інформацію про осінній локдаун в Україні та інші питання, пов’язані з COVID-19. Він стверджує, що:

  • Ігор Кузін, головний санітарний лікар України, наголошує, що осінній локдаун буде лише для невакцинованих громадян. Натомість вакцинованим видадуть QR-код у додатку «Дія». Без цього коду неможливо буде відвідувати спортивні зали, кафе, кінотеатри, освітні заклади.
  • У вакцинах проти COVID-19 знаходиться речовина під назвою люциферин, який може передавати інформацію про вакцинованих. Наявність люциферину можна виявити за допомогою інфрачервоного випромінювання.
  • Порошенко публічно заявив, що Зеленський щепився не вакциною від COVID-19, а вітаміном C.

Однак автор відео маніпулює щодо заяви Ігоря Кузіна. А решта його тез не відповідають дійсності. 

Вікарчук, імовірно, посилається на інтерв’ю головного санітарного лікаря для видання «Апостроф» 25 липня 2021 року. Ось що сказав Ігор Кузін про можливе послаблення обмежень для вакцинованих:

«Щодо вакцинованих жителів України, ходили розмови про надання певних послаблень для цієї категорії людей в період посилення карантину. Наприклад, дозволити їм ходити в ресторани або кінотеатри. Ми будемо відвідувати громадські місця по QR-коду?

– Це все буде вирішуватися відповідною постановою Кабінету Міністрів. Дійсно, ми розглядаємо в майбутньому таку можливість. Йдеться про використання “внутрішнього” ковідного сертифіката. Це електронний документ, який ви зможете згенерувати в додатку “Дія”, який підтверджує факт щеплення проти COVID-19.

Серед різних опцій, в тому числі, розглядається можливість дозволити працювати підприємствам з вакцинованими співробітниками, які будуть відвідувати щеплені проти COVID-19 клієнти. І це допоможе нам зменшити навантаження на економіку, не піддаючи ризику громадян».

Віктор Вікарчук вирвав з контексту слова Ігоря Кузіна. По-перше, уряд лише розглядає цю можливість. Ще немає рішення, які саме умови для вакцинованих будуть під час посиленого карантину, якщо його запровадять.

По-друге, Ігор Кузін говорив лише про можливість дозволити працювати підприємствам з вакцинованими співробітниками, які будуть відвідувати щеплені проти COVID-19 клієнти — не йшлося про зняття усіх обмежень. Наприклад, головний санлікар не згадував, чи будуть інші послаблення для вакцинованих, наприклад, чи вони повинні будуть носити маски або чи зможуть користуватись громадським транспортом, не маючи на те вагомих причин. 

28 липня, вже після публікації відео Віктора Вікарчука, уряд оновив інформацію про роботу навчальних закладів: вони зможуть безперешкодно працювати при переході до жовтої/помаранчевої/червоної зон, якщо 80% персоналу цих закладів будуть повністю вакциновані

Нарешті, все сказане Ігорем Кузіним стосується локдауну або червоного рівня карантинних обмежень, коли згадані заклади закриті для відвідування. В області цей рівень встановлюють у разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

  • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, – більш як 65%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – менше ніж 300;
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – більше ніж 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більш як 20%;
  • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більш як 50%.

Якщо більшість областей України знаходиться у «червоній» зоні, уряд може запровадити локдаун у всій країні. Чи виникне подібна ситуація восени цього року — точно невідомо.

Щодо люциферину або люциферази, ми вже спростовували фейк про наявність цих речовин у вакцинах від COVID-19. Фейк також перевіряли незалежні іноземні фактчекери з Reuters, Myth Detector, USA Today. У вакцинах немає люциферину або люциферази, а технологія квантових точок — технологія для перевірки історії щеплень —  не пов’язана з відстеженням та контролем людей.

Немає інформації, що Петро Порошенко піддавав сумніву вакцинацію Володимира Зеленського. VoxCheck раніше спростовував фейк про те, що нібито Володимир Зеленський та Максим Степанов замість вакцини отримали вітаміни або фізрозчин.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний