МАНІПУЛЯЦІЯ: Пентагон розробив дрон для розпилення токсичних комах

МАНІПУЛЯЦІЯ: Пентагон розробив дрон для розпилення токсичних комах

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
618

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У міністерстві оборони рф повідомили, нібито Пентагон створив дрон з контейнером, у якому перебувають заражені комахи. Керівник військ радіаційного захисту росії, посилаючись на документ №8967029, заявив, що американське оборонне відомство створило біологічну зброю. Мовляв, за допомогою цього пристрою американські військові зможуть завдавати втрат супротивнику, при цьому не контактуючи з ним безпосередньо.

Утім, це маніпуляція. Російські посадовці не публікували цей документ. Але якщо зайти на сайт USA.gov, який містить інформацію з декількох реєстрів, та ввести номер патенту, можна знайти документ під назвою «Система аерозольного розпилення токсичних комарів». Ідею цього пристрою запропонував Калверт Мілл ще у 2014 році, його патент зареєстрували в 2015 році. 

У документі автор зазначає, що винахід включає безпілотний літальний апарат із дистанційним керуванням та під’єднаний до нього контейнер для розмноження комарів. За задумом через спеціальний корм комах будуть заражати певною хімічною речовиною та зможуть передавати її через укуси комах великій кількості людей. Залежно від характеру місії дрон можна використовувати у мирних або воєнних цілях. Адже комар може непомітно поширювати токсин, знешкоджуючи сили противника без жодного пострілу.

Росіяни поширили лише ту частину опису пристрою, в якій йдеться про застосування комах проти ворожих військ. Проте на початку розділу «Технічні проблеми» автор зазначає, що втілення проєкту в життя неможливе через юридичні обмеження. «Якби була доступна така система доставки, яка б дозволила легальне нелетальне використання, її можна було б пізніше адаптувати для використання у військових цілях, якщо юридичні обмеження будуть змінені або скасовані», — зазначив розробник. Тобто автор запропонував ідею створення подібного пристрою, однак ніколи не створював його на практиці.

Проте наразі застосувати такі технології в Америці неможливо. По-перше, США підписали Конвенцію про хімічну зброю 1997 року, згідно з якою виробництво, накопичення та використання хімічної зброї заборонені. По-друге, США підписали Конвенцію про біологічну зброю 1972 року. Документ забороняє виробництво біологічної (бактеріологічної) та токсичної зброї і засобів її доставки.

Водночас автор вказує, що винахід може мати й позитивне застосування. Наприклад, ним можна скористатися для імунізації населення: розпилитювати комарів, заражених різними типами генетично змінених бактерій, які активізують імунну систему людини через укус.

До того ж немає жодних доказів, що автор пристрою працює на Пентагон. Патент — це лише підтвердження права власності на винахід. Згідно з проєктом державної безпеки США, деякі винаходи можуть бути засекречені. Це правило діє, навіть якщо розробка належить приватній особі або компанії, яка не залежить від фінансування національного уряду. А ідея цього пристрою є загальнодоступною уже щонайменше 7 років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний