МАНІПУЛЯЦІЯ: Під час Нюрнберзького процесу лікарів стратили за те, що вони хотіли вакцинувати усіх людей
Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Під час Нюрнберзького процесу лікарів стратили за те, що вони хотіли вакцинувати усіх людей

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
65

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про справу німецьких лікарів-убивць, які хотіли вакцинувати усіх людей. Стверджують, що їх засудили у серпні 1947 року за проведення експериментів над людьми. 

Фото, яке поширюють у соцмережах

Утім, це — маніпуляція

На фото, яким ілюструють допис, зображена страта нацистських комендантів, які в роки Другої світової війни обіймали посади комендантів українських міст, начальників таборів військовополонених, керівників жандармерії, військовослужбовців дивізій СС та поліцейських батальйонів. Це повішення відбувалось в Києві, на Майдані Незалежності (тоді — площа Калініна).

Справа лікарів (також відома як “США проти Карла Брандта та ін.”) була, і смертельний вирок проти звинувачених був винесений 20 серпня 1947 р. Проте, вакцинація не була єдиним предметом цієї частини Нюрнберзького процесу. Лікарів засудили за 15 видів медичних експериментів, зокрема: заморожування, реакція організму на малярію, на отруйні гази, регенерація кісток, м’язів та нервів, пересадка кісток, стерилізація, тиф, отруєння та низка інших. Усі злочини можна умовно поділити на дві категорії

Перша категорія мала на меті покращення боєздатності солдатів Третього Рейху. Вона передбачала дослідження витривалості людського організму на полонених. Полонені концентраційних таборів виживали в екстремальних умовах, їм вживлювали патогени, на них розробляли терапії. Останні в разі успішності мали б застосовувати на фронті. 

Зокрема, у переліку звинувачень фігурували тестування вакцини від інфекційних захворювань. У 1941-1945 роках проводились дослідження вакцин від тифу, холери та віспи. Утім, не розглядалася вакцинація всіх людей. Навпаки, вакцину випробовували на полонених як потенційний засіб імунізації німецької армії, а не як біологічну зброю. 

Друга категорія медичних експериментів була орієнтована на реалізацію демографічних політик нацистів на окупованих землях. Вона передбачала експерименти, націлені на масову кастрацію та стерилізацію. Вакцинація від інфекційних захворювань з цими експериментами не зв’язана.

Нагадуємо, що вакцинація як така не порушує правові норми, закладені Нюрнберзьким кодексом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний