МАНІПУЛЯЦІЯ: Під прикриттям війни з росією Україна веде гібридну війну проти НАТО

МАНІПУЛЯЦІЯ: Під прикриттям війни з росією Україна веде гібридну війну проти НАТО

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
339

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито під прикриттям війни з росією Україна веде гібридну війну проти НАТО. Доказом цього є хроніка неоголошеної української агресії проти НАТО:

  • 2 березня українська ЗРК С-300 знищила румунський винищувач МіГ-21. Пілот загинув. 
  • 2 березня українська ППО збила румунський військово-транспортний вертоліт Мі-8, який вилетів шукати збитий Україною винищувач МіГ-21. Екіпаж загинув.  
  • 3 березня естонський балкер Helt підірвався на українській морській міні біля узбережжя Одеси. 4 особи зникли безвісти. 
  • 10 березня український БПЛА Ту-141 завдав удару Загребу. Завдяки щасливому випадку ніхто не загинув.
  • 13 березня український фольксштурм розстріляв у районі Ірпеня машину американського журналіста з New York Times Брента Рено, який за даними іранських спецслужб працював співробітником ЦРУ в Іраку. 
  • 9 вересня румунський тральщик підірвався на українській морській міні в районі Констанци. Завдяки щасливому випадку обійшлося без загиблих. 
  • 9 листопада турецький катер підірвався на українській морській міні біля узбережжя Туреччини. Завдяки щасливому випадку ніхто не загинув.
  • 15 листопада українська ЗРК С-300 завдала удару Польщі, знищивши 2 громадян Польщі та причіп від трактора.

Утім, наведені тези або неправдиві або безпідставні. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну НАТО та держави-члени альянсу підтримують Україну, надаючи їй системну допомогу. 

Румунський винищувач МіГ-21 та відправлений на його пошуки рятувальний вертоліт розбились у результаті нещасного випадку. Винищувач військово-повітряних сил Румунії МіГ-21 Lancer зазнав аварії 2 березня 2022 року в районі чорноморського порту Констанца. Також розбився відправлений на пошуки винищувача рятувальний вертоліт IAR 330 2. За попередніми висновками Міністерства оборони Румунії, обидві катастрофи стали результатом нещасного випадку через погані погодні умови. Рішення базується на аналізі даних системи реєстрації параметрів польоту і експлуатації на бортах літаків, прослуховуванні радіопереговорів, огляді  уламків, вивченні синоптичних карт та існуючих метеорологічних умов в районах впливу на момент двох авіакатастроф.

Журналіста Time Брента Рено розстріляли російські війська. В Україні Брент знімав матеріали для проекту TIME Studios, присвяченому біженцям. Разом із колегою Хуаном Арредондо він намагався зняти, як відбувається евакуація жителів Ірпеня, але після перетину блокпосту біля мосту по них почали стріляти російські військові. У результаті журналіст помер від пострілу в шию, його колега отримав поранення та згодом був госпіталізований до лікарні Охматдит. 

Приналежність Брента Рено до ЦРУ спростували незалежні американські фактечекери із Lead.Stories. Немає жодних підстав стверджувати, що Рено був співробітником ЦРУ чи будь-якої шпигунської служби США. При журналісті на момент смерті було протерміноване посвідчення від New York Times, через яке його спершу визнали саме як журналіста відповідного видання. Згодом газета опублікувала заяву, що Рено на момент перебування в Україні вже не представляв  New York Times, що й стало ймовірною причиною виникнення фейку. 

Відомостей про походження мін у Чорному морі немає. Однак за інформацією Міністерства закордонних справ України, збройні сили рф використовують у Чорному морі міни, що були захоплені у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації росією українського міста Севастополь. Саме такі дрейфуючі міни були виявлені 26-28 березня 2022 року поблизу узбережжя Туреччини та Румунії.

Розслідування ракетного удару по Польщі досі триває. Найбільш ймовірною версією зараз вважається падіння української ракети протиповітряної оборони. При цьому зазначається, що відповідальність за інцидент у будь-якому разі лежить на росії, оскільки саме її ракетні удари намагалось відбити українське ППО.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний