МАНІПУЛЯЦІЯ: Поліцейські не можуть затримувати за карантинні порушення

МАНІПУЛЯЦІЯ: Поліцейські не можуть затримувати за карантинні порушення

26 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
874

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію нібито Кодекс України про адміністративні порушення (КУпАП) не передбачає адміністративного затримання за порушення карантинних обмежень. Із цього роблять висновок, що поліція не може затримувати за порушення карантинних обмежень. 

Інформація, яку поширюють у мережі

Утім, це — маніпуляція

Стаття 44-3 КУпАП описує адміністративну відповідальність, яка настає у разі порушення правил карантину. Для громадян це штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів (тобто від 17 тис. до 34 тис. грн), а для посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів (тобто від 102 тис. до 425 тис.)

У 2020 році суди розглянули 44 397 справ щодо порушення правил карантину, на 3282 людини наклали штраф. 

Перелік причин, через які Національна поліція може здійснювати адміністративне затримання перелічено у статті 262 КУпАП, і фрази “за порушення карантину” там дійсно немає. Утім, один із пунктів – це “вчинення злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі поліцейського”, і у цьому разі адміністративне затримання особи може тривати не більш як три години.

У постанові КМУ про встановлення карантину, яка є складовою законодавства України, передбачені заборони залежно від рівнів епідеміологічної небезпеки (“зеленого”, “жовтого”, “помаранчевого” або “червоного”). Тому порушення заборон передбачених у згаданій постанові та вчинення злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі поліцейського є підставою для адміністративного затримання.