МАНІПУЛЯЦІЯ: Польща спровокувала дипломатичний конфлікт із делегацією ПАР

МАНІПУЛЯЦІЯ: Польща спровокувала дипломатичний конфлікт із делегацією ПАР

27 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
340

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа, а також користувачі мережі поширюють повідомлення, нібито Польща спровокувала дипломатичний конфлікт із представниками Південно-Африканської Республіки (ПАР). Поляки відмовили випускати з літака працівників Служби безпеки президента ПАР та демонстративно відмовилися розмовляти із делегацією англійською.

Це — маніпуляція. Делегацію затримали через порушення правил в’їзду до Польщі.

16 червня 2023 року до України із візитом прибув президент ПАР Сиріл Рамафоса. Президента ПАР мали супроводжувати 120 робітників Служби безпеки президента ПАР та журналісти. Служба безпеки президента та представники медіа мали долетіти до польського Жешува, а після цього доєднатися до президента ПАР уже дорогою до Києва.

Утім, проблеми делегації почалися ще до їхнього вильоту з ПАР. Зокрема за дві години до прибуття групи до Варшави італійські диспетчери не видали дозвіл на політ над їхнім повітряним простором. Південноафриканська журналістка видання Аманда Хоза, яка перебувала на борту, повідомила, що найімовірніше італійська сторона не видала дозвіл через відсутність дозволу на перевезення зброї. Тож делегації довелося зробити шість кіл над Середземним морем перед тим, як їм дозволили продовжити рух до Варшави. Після прибуття до столиці Польщі голова Служби безпеки президента ПАР генерал Уоллі Роуд звинуватив польську владу в «расизмі» та «загрозі» життю свого президента. Але він не згадав про зброю, яку перевозила делегація на борту літака.

Своєю чергою Міністерство закордонних справ Польщі повідомило, що група осіб із ПАР не дотрималися стандартних процедур в’їзду до Польщі. У відомстві додали, що на борту літака був небезпечний вантаж, на ввезення якого делегація з ПАР не мала дозволу. Пізніше польське медіа Rzeczpospolita зазначило, що охорона президента ПАР хотіла перевезти до Польщі 12 контейнерів зі зброєю. Прикордонна служба Польщі та речник варшавського аеропорту Пьотр Рудзкі також підтвердили, що делегація мала при собі зброю без права на її перевезення. Також серед делегації ПАР були особи, про які польську сторону заздалегідь не повідомили. 

Уповноважений уряду з безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Зарін назвав звинувачення представника ПАР у «расизмі» безпідставними та смішними. Ні в медіа Африки, ні у міжнародних ЗМІ немає інформації, начебто поляки відмовилися розмовляти із делегацією англійською мовою. Таким чином, польська влада затримала делегацію, бо мала обґрунтовані підстави для цього. Російська пропаганда вкотре перекрутила інформацію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний