МАНІПУЛЯЦІЯ: Польща та країни Балтії налякані появою в Калінінграді МіГ-31 із ракетами «Кинджал‎»

МАНІПУЛЯЦІЯ: Польща та країни Балтії налякані появою в Калінінграді МіГ-31 із ракетами «Кинджал‎»

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
462

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Польща та країни Балтії (Естонія, Латвія, Литва) налякані появою в Калінінграді МіГ-31 із гіперзвуковими ракетами «Кинджал‎». Також стверджують, що «поляки, естонці та представники інших невеликих європейських держав зрозуміли, що перегнули ціпок, нападаючи на росію, і тепер побоюються дій у відповідь з її боку‎»

Однак представники влади Польщі, Естонії, Латвії та Литві не виражали занепокоєння щодо появи літаків МіГ-31 із гіперзвуковими ракетами «Кинджал‎»

Скриншот публікації

18 серпня 2022 року міноборони рф повідомило про перекидання трьох бойових літаків МіГ-31Е, оснащених гіперзвуковими ракетами «Кинджал», у Калінінградську область. Крім МіГ-31Е, «Кинджали» можуть переносити бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160. Швидкість «Кинджалу» становить 3500 – понад 12000 км/год, ППО України не може збити подібну ракету. 

Реакція Польщі

Держсекретар Міноборони Польщі Войцех Скуркевич заявив, що у разі виникнення реальної загрози буде автоматично введено в дію статтю 5 Північноатлантичного (Вашингтонського) договору НАТО: «Як держава на східному фланзі НАТО, ми повністю усвідомлюємо загрозу, і наші дії будуть адекватні діям, які робить росія».

Реакція Литви

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив: «Я думаю, що нам не слід занадто турбуватися про місце базування тієї чи іншої їх ракети. Тим більше, що арсенали, розташовані в Калінінграді, сильно використовувалися у війні проти України. Звідти багато чого взяли. Ці ракети жодним чином ситуацію не змінюють». Анушаускас повідомив, що росія завжди становить загрозу для своїх сусідів, а наразі військовий потенціал Калінінграда значним чином знизився через скорочення особового складу та озброєння. 

Реакція Естонії та Латвії

Про перекидання ракет типу «Кинджал» в Калінінградську область естонські та латвійські ЗМІ відреагували не надто активно: в мережі є лише декілька публікації про цю новину, зміст яких складається з фактажу самого перекидання ракет та їх опису. Представники влади країн не коментували перекидання «Кинджалів».

Допомога Польщі, Естонії, Литві та Латвії від країн НАТО в разі агресії рф

Польща, Естонія, Литва та Латвія не сумніваються у допомозі США та інших членів НАТО в разі агресії рф. Ще 22 лютого 2022 року Джо Байден заявив, що США будуть захищати держави-члени НАТО, як це передбачає стаття 5 Вашингтонського договору. Разом із цим Байден повідомив про перекидання додаткових військ США до Естонії, Латвії та Литви для укріплення позицій НАТО на сході. Східний фланг НАТО продовжували посилювати після повномасштабного вторгнення рф. Так, у липні до Естонії прибули кораблі 1-ї постійної військово-морської групи НАТО, а в червні іспанські військові НАТО прибули в Латвію. 4 вересня до Литви почали прибувати військові зі складу німецької бригади НАТО. Також США перекинули додаткові сили до Польщі та зобов’язалися створити там постійну американську базу.

Принцип колективної оборони країн-членів НАТО закріплено у статті 5 Вашингтонського договору, в якій йдеться про те, що напад на будь-яку з держав членів Альянсу розглядається як напад на них усіх.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний