МАНІПУЛЯЦІЯ: Попри санкції Тульский патронний завод продовжує постачати патрони США

МАНІПУЛЯЦІЯ: Попри санкції Тульский патронний завод продовжує постачати патрони США

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1198

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Тульский патронний завод продовжує постачати патрони до США. Як пояснили на заводі, санкційні обмеження не перешкоджають продажам патронної продукції в США і не мають значного впливу на можливість підприємства продовжувати свою діяльність.

Утім, це — маніпуляція. Згідно із статею, на яку посилаються у дописі, відповідне пояснення компанія дає у звіті про фінансові результати за 2021 рік.

Скриншот допису

Санкції не мають відношення до війни в Україні, оскільки були введені ще до початку повномасштабного вторгнення як реакція США на отруєння Навального речовиною нервово-паралітичної дії «Новичок». 

Санкції обмежують укладання нових контрактів щодо поставок зброї та боєприпасів із росії. Відсутність точних вказівок стосовно раніше укладених контрактів дозволила продовжити їхнє виконання. Так, у період із вересня 2021 року по березень 2022 року обсяги імпорту патронів із росії до США не зменшувалися. Однак у квітні 2022 року уряд США прийняв рішення про зупинення звичних торговельних відносин із росією, підписавши відповідний закон. Подібний статус зокрема передбачає скасування усіх преференційних угод та загальне підвищення митних ставок.

Із квітня 2022 року ввіз патронів із росії до США обкладається митом у 30-45%. У таких умовах імпорт російських патронів вже у квітні-червні скоротився на 88% у порівнянні з попереднім кварталом. У червні президент США встановив фіксовану ставку мита для російської продукції на рівні 35%. Враховуючи, що майже половина продукції Тульського патронного заводу системно відправляється на експорт, підприємство зараз потерпає від втрати одного з основних ринків збуту. У липні завод перевів 530 робітників у простій із виплатою двох третин заробітної плати, ще 337 робітників звільнилося. До цього на заводі працювало 1397 осіб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний