МАНІПУЛЯЦІЯ: Представниця МЗС Китаю посміхнулася після запитання про визнання українського суверенітету

МАНІПУЛЯЦІЯ: Представниця МЗС Китаю посміхнулася після запитання про визнання українського суверенітету

16 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
470

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з пресконференції представниці Міністерства закордонних справ Китаю та додають про начебто її неоднозначну реакцію — посмішку після запитання, чи визнає Китай суверенітет України.

Це — маніпуляція. Відео вирвали з контексту, адже далі представниця говорить саме про визнання суверенітету України.

Скриншот публікації

21 квітня 2023 року посол Китаю у Франції Лу Шайє в одному з інтерв’ю заявив, що республіки колишнього СРСР «не мають ефективного статусу в міжнародному праві» через відсутність відповідної міжнародної угоди, яка б ратифікувала їхній статус. Однак згодом посольство Китаю у Франції видалило запис з інтерв’ю Лу Шайє. Також посольство Китаю у Франції зазначили, що висловлювання Лу Шайє було не політичною заявою, а «вираженням особистих поглядів». 

24 квітня 2023 року речниця МЗС Китаю Мао Нін виступала на пресконференції. Зокрема більшість запитань стосувалися саме суверенітету України. Журналістка видання Reuters запитала Мао Нін, чи визнає Китай Україну як суверенну державу. На що представниця зітхнула та відповіла: «Ви чудово знаєте відповідь. Україна є повноправним членом ООН. Усі розуміють, що лише суверенні країни можуть стати членами ООН. Китай встановив та розвиває міцні відносини з Україною відповідно до цілей та принципів Статуту ООН та п’яти принципів мирного співіснування. Будь-які спроби вклинитися або порушити відносини Китаю з відповідними країнами є зловмисними й не матимуть успіху».

Крім того, на пресконференції журналіст російського видання «ТАСС» запитав у Мао Нін про заяви китайського посла у Франції щодо Криму, який нібито «історично» був частиною росії. Представниця відповіла, що Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність усіх країн та дотримується цілей та принципів Статуту ООН. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний