Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють фрагмент із виступу депутата Європейського парламенту Роба Рооса, який запитує у Джанін Смолл, представниці компанії Pfizer, чи тестували вони вакцину Pfizer на блокування поширення COVID-19 перед виходом на фармацевтичний ринок. Топменеджерка відповіла, що такого тестування компанія Pfizer не проводила. Після цього Роб Роос звинуватив всіх, хто просував ідею «Вакцинуйся для інших» у брехні, оскільки вакцина нібито ніяк не допомагає захистити людей, з якими ви контакуєте.
Однак це — маніпуляція. Заклик «Вакцинуйся для інших» залишається актуальним, адже вакциновані з меншою вірогідністю захворіють на COVID-19 та потраплять до лікарні, завдяки чому знижується навантаження на медичну систему.
Насправді компанія Pfizer ніколи не заявляла до виходу вакцини Pfizer-BioNTech на фармацевтичний ринок, що цей препарат може блокувати передачу вірусу. Так, 3 грудня 2020 року Альберт Бурла, генеральний директор компанії, казав, що не знає точно, чи зможе вакцинації попередити передачу COVID-19, і що це питання потребує подальшого дослідження.
11 грудня 2020 року Управління з продовольства та медикаментів США (FDA) схвалило вакцину Pfizer-BioNTech для екстреного використання. Тоді відомство зазначило, що не існує доказів, що вакцина запобігає передачі SARS-CoV-2 від людини до людини. До того ж висновку дійшов європейський медичний регулятор.
Дослідження про ефект щеплення на передачу вірусу почалися після початку масової вакцинації. Виявилося, що вакциновані в разі зараження з меншою вірогідністю інфікують інших.
Ідея вакцинуватися заради інших людей залишається актуальною, навіть якщо би вакцина ніяк не впливала безпосередньо на передачу вірусу. По-перше, усі схвалені вакцини зменшують ризик зараження COVID-19. Це означає, що вакциновані менше ризикують стати носієм вірусу та інфікувати своє оточення. По-друге, вакциновані рідше потребують госпіталізації в разі зараження, що зменшує навантаження на медичну систему та дозволяє приділити більше ресурсів групам ризику.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний