МАНІПУЛЯЦІЯ: Президент Фінляндії скасував зустріч з королем Швеції через слова путіна про Петра І — британські ЗМІ

МАНІПУЛЯЦІЯ: Президент Фінляндії скасував зустріч з королем Швеції через слова путіна про Петра І — британські ЗМІ

22 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
701

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ, посилаючись на статтю в Daily Mail, поширюють інформацію про те, що президент Фінляндії Саулі Нііністьо скасував зустріч із королем Швеції Карлом Густавом XVI і повернувся у Гельсінкі нібито через заяву президента рф путіна про те, що Петро І не відбирав землі у Швеції, а повертав їх. 

Це маніпуляція: The Daily Mail не заявляло, що є звʼязок між виступом путіна та скасуванням зустрічі Нііністьо та Густава XVI. 

Скриншот публікації

У статті The Daily MailІ зазначають, що у той час, як путін виступав із нагоди 350-річчя від дня народження царя Петра І, російські військові кораблі розпочали навчання в Балтійському морі. Зокрема були помічені десантні катери «Зубр» і деякі корвети, що прямували з Калінінграда. Тоді ж мала відбутися зустріч президента Фінляндії Саулі Нііністьо з королем Швеції Карлом Густавом XVI і королевою Сільвією на демілітаризованих, незахищених Аландських островах. Вони знаходяться поряд зі шведським островом Готланд, який може стати об’єктом атаки рф в Балтійському морі. 

The Daily Mail зазначає, що офіційні Гельсінкі заперечують зв’язок між скасуванням зустрічі та коментарями путіна або російськими військовими навчаннями. Автори пишуть, що гостей на святковій вечері попередили, що Нііністьо доведеться раптово піти. Джерела The Daily Mail у Швеції стверджують, що відʼїзд Нііністьо був спланований заздалегідь.

Нагадаємо, що на ресурсі Media Bias / Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, публікації видання Daily Mail оцінюються як упереджені й сумнівні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний