МАНІПУЛЯЦІЯ: «Протефлазідом» можна лікувати COVID-19, його противірусну дію довели | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: «Протефлазідом» можна лікувати COVID-19, його противірусну дію довели

21 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
3963

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито препарат «Протефлазід» може лікувати COVID-19, а його противірусну дію довели німецькі та іспанські вчені. Такі повідомлення посилаються на Національну академію медичних наук. 

Утім, ефективність цього препарату проти SARS-CoV-2 доведена лише частково.

Детальних результатів дослідів в Академії не публікують, але повідомляють, що досліди були проведені «in vitro», тобто у пробірці. І там лікарський засіб «Протефлазід» проявив «специфічну противірусну активність». 

Метод дослідження «in vitro» – це другий із чотирьох етапів розробки ліків, під час якого потенційні ліки перевіряють на безпечність. Цей етап ще називають неклінічним, оскільки дослідження не проводять на людях. Аби довести ефективність препарату, необхідно провести клінічні випробування, тобто протестувати ліки на людях.

Варто зазначити, що в складі «Протефлазіду» – 96% спирту. Спирти своєю чергою розчиняють жирову оболонку вірусів. Саме так, наприклад, працюють антисептики, що повинні містити щонайменше 6070% спирту.

У випадку «Протефлазіду» спирт напряму контактував з зараженими тканинами у пробірці або на склі і знезаражував вірус. Відтак дослідження довело, що препарат на спиртовій основі «Протефлазід» дійсно має локальну антисептичну дію, але не підтвердило його лікувальну дію на живий організм.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний