МАНІПУЛЯЦІЯ: Протести проти росту цін, інфляції та міграції у Мюнхені в грудні 2022 року — відео

МАНІПУЛЯЦІЯ: Протести проти росту цін, інфляції та міграції у Мюнхені в грудні 2022 року — відео

26 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
489

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито з протестів проти росту цін, інфляції та міграції у Мюнхені у грудні 2022 року. 

Насправді на відео — протести проти коронавірусних обмежень, які пройшли ще 15 грудня 2021 року у Мюнхені.

Скриншот допису

Ми вирішили знайти відео через пошук у Google Lens. Серед результатів пошуку є посилання на публікацію німецькомовного видання Tz.de, в якій є фото протестів у Мюнхені у грудні 2021 року. Насправді і на відео, яке використовують у фейкових дописах, і на фото зі статті — одна й та сама подія: протести проти коронавірусних обмежень на вулиці Людвигштрассе у Мюнхені 15 грудня 2021 року. На фото та відео можна помітити Баварський адміністративний суд Мюнхена (три- та чотириповерхова будівля зліва у кінці відео). 

15 грудня 2021 року на вулиці Людвигштрассе пройшов протест проти коронавірусних обмежень, у ньому взяли участь близько 3700 людей. Мер Мюнхена Дітер Райтер повідомив, що у місті збільшилася кількість людей, які виступали проти застосування коронавірусних обмежень. За його словами, під час протесту зафіксували випадки застосування насилля, а мітингарі нехтували протиепідемічними заходами. Департамент районної адміністрації Мюнхена дозволив провести один мітинг, але дві групи (приблизно по 500 демонстрантів у кожній) розділилися. 

Зліва: поширене відео протестів у Мюнхені; Справа: фото протестів у Мюнхені, автор — Олівер Бодмер (Oliver Bodmer)

У грудні 2021 року протести проти коронавірусних обмежень проходили не лише у Мюнхені, а і по всій Німеччині. Причиною протестів стали обмеження на приватні зібрання, заборону на присутність глядачів на публічних заходах напередодні святкування Нового року та затвердження обов’язкової вакцинації від COVID-19 для медичного персоналу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний