Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють відео про карантинні умови в британському аеропорті Хітроу (Heathrow). Користувачі Facebook кажуть, що у відео нібито зображений «карантинний табір» для приїжджих, фундаментальні права яких грубо порушують.
Це — маніпуляція. У відео дійсно зображені люди, що перебувають на карантині після приїзду до Великої Британії. Однак, по-перше, подібні обмеження стосуються не всіх пасажирів. По-друге, проживання в готелі протягом 10 днів некоректно порівнювати з в’язницею.
Місце розташування
Перш за все, необхідно пересвідчитись, що у відео дійсно зображене місце на території аеропорта Хітроу в Лондоні або поблизу нього. У режимі перегляду вулиць у Google Maps можна знайти це місце — воно дійсно розташоване неподалік від четвертого терміналу аеропорту Хітроу. Утім, це не табір і навіть не жилий комплекс, а звичайна парковка. Якщо перевірити в Google Maps старе зображення цього місця в 2018 році, то воно було зайнято виключно автомобілями.
Яким чином тоді на парковці опинились люди, які перебувають на карантині? Біля аеропорту розташовані кілька готелів. Крім того, термінал аеропорту з’єднаний з деякими готелями і вже згаданою парковкою пішохідними тунелями. Частину цього тунеля можна побачити у верхньому куту зліва на попередньому фото.
У мережі є відео користувачів (приклади тут і тут), які перебували на карантині в готелі Crowne Plaza London Heathrow T4 і змогли потрапити на цю парковку під час щоденної прогулянки.
За допомогою з’єднання між тунелем і готелем мешканці можуть потрапити на парковку, не виходячи на вулицю. Люди з поширюваного відео є найімовірніше жителями цього готелю. Поблизу розташовані ще інші готелі, однак невідомо, чи приймають там приїжджих для перебування на карантині.
Карантинні умови
Карантин у готелі, про який йдеться у відео, обов’язковий лише для осіб з країн з найбільшим ризиком зараження СOVID-19. Подібні заходи впроваджуються у Великій Британії з 15 лютого 2021 року.
У зв’язку з пандемією не всі бажаючі можуть приїхати до Великої Британії. Британський уряд сформував червоні, жовті, зелені списки країн в залежності від показників захворюваності на COVID-19. Країни в червоному списку — це країни з найбільшим ризиком зараження. Списки періодично оновлюються, тобто країни можуть опинитись в різних зонах. Уряд не рекомендує своїм громадян подорожувати до країн з червоної і жовтої зон.
Якщо останні 10 днів особа перебувала в країнах з червоного списку, вона може приїхати до Великої Британії тільки за умови:
- наявності громадянства Великої Британії або права на проживання у Великій Британії;
- наявності громадянства Ірландії.
Крім того, існує кілька обов’язкових умов:
- проходження тесту на COVID-19 і бронювання готелю перед приїздом;
- карантин на 10 діб у готелі (за свій рахунок);
- проходження тесту на COVID-19 перед або протягом 2 дня карантину і протягом або після 8 дня карантину.
Пасажири з країн жовтого списку (Україна станом на 8 липня знаходиться в цьому переліку) теж проходять тест на COVID-19 перед і після приїзду, однак можуть провести 10-денний карантин вдома або в будь-якому іншому місці, де вони планують проживати. Із 19 липня 2021 року правила змінюються для жовтого списку: карантин для повністю вакцинованих осіб (вакцинами Moderna, AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Janssen) перестане бути обов’язковою умовою, а британський уряд скасує рекомендацію не подорожувати до цих країн. Пасажири з країн зеленого списку і сьогодні мають лише здати тест на COVID-19 і не зобов’язані перебувати на карантині.
Щодо умов у готелях для карантину, то їх некоректно порівнювати з в’язницями. Пасажири з країн червоного списку протягом 10 діб перебувають у спеціально відведених для цього готелях (managed quarantine hotel). У своїх номерах мешканці забезпечені продуктами харчування; засобами особистої гігієни. Також персонал готелю може доставляти додаткові продукти або ліки. У кожній кімнаті є телевізор і доступ до інтернету.
Мешканці готелів повинні знаходитись увесь періоду своїй кімнаті. Покинути її можна, як-от для короткої прогулянки, можна тільки з дозволу охорони. VoxCheck нагадує, що карантинні обмеження — ефективний засіб для боротьби з поширенням COVID-19. Його кінцева мета — не обмеження прав людини чи покарання, а збереження людських життів. Порівняння карантинних заходів з в’язницями, концентраційними таборами спотворює сутність боротьби з пандемією і здатне нанести шкоду системі охорони здоров’я.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний