Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Приїжджих до Великої Британії відсилають до табору, що нагадує в’язницю

14 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
5

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео про карантинні умови в британському аеропорті Хітроу (Heathrow). Користувачі Facebook кажуть, що у відео нібито зображений «карантинний табір» для приїжджих, фундаментальні права яких грубо порушують. 

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Це — маніпуляція. У відео дійсно зображені люди, що перебувають на карантині після приїзду до Великої Британії. Однак, по-перше, подібні обмеження стосуються не всіх пасажирів. По-друге, проживання в готелі протягом 10 днів некоректно порівнювати з в’язницею.

Місце розташування

Перш за все, необхідно пересвідчитись, що у відео дійсно зображене місце на території аеропорта Хітроу в Лондоні або поблизу нього. У режимі перегляду вулиць у Google Maps можна знайти це місце — воно дійсно розташоване неподалік від четвертого терміналу аеропорту Хітроу. Утім, це не табір і навіть не жилий комплекс, а звичайна парковка. Якщо перевірити в Google Maps старе зображення цього місця в 2018 році, то воно було зайнято виключно автомобілями.

Парковка з місця зйомки (фото січня 2021 року)

Яким чином тоді на парковці опинились люди, які перебувають на карантині? Біля аеропорту розташовані кілька готелів. Крім того, термінал аеропорту з’єднаний з деякими готелями і вже згаданою парковкою пішохідними тунелями. Частину цього тунеля можна побачити у верхньому куту зліва на попередньому фото.

Чорні стрілки — 4-й термінал аеропорту, жовті — пішохідні тунелі, червоні — місце зйомки

У мережі є відео користувачів (приклади тут і тут), які перебували на карантині в готелі Crowne Plaza London Heathrow T4 і змогли потрапити на цю парковку під час щоденної прогулянки. 

Місце з’єднання між готелем Crowne Plaza та пішохідним тунелем (фото січня 2021 року)

Місце з’єднання (червона стрілка)

За допомогою з’єднання між тунелем і готелем мешканці можуть потрапити на парковку, не виходячи на вулицю. Люди з поширюваного відео є найімовірніше жителями цього готелю. Поблизу розташовані ще інші готелі, однак невідомо, чи приймають там приїжджих для перебування на карантині.

Карантинні умови

Карантин у готелі, про який йдеться у відео, обов’язковий лише для осіб з країн з найбільшим ризиком зараження СOVID-19. Подібні заходи впроваджуються у Великій Британії з 15 лютого 2021 року.

У зв’язку з пандемією не всі бажаючі можуть приїхати до Великої Британії. Британський уряд сформував червоні, жовті, зелені списки країн в залежності від показників захворюваності на COVID-19. Країни в червоному списку — це країни з найбільшим ризиком зараження. Списки періодично оновлюються, тобто країни можуть опинитись в різних зонах. Уряд не рекомендує своїм громадян подорожувати до країн з червоної і жовтої зон. 

Якщо останні 10 днів особа перебувала в країнах з червоного списку, вона може приїхати до Великої Британії тільки за умови:

  • наявності громадянства Великої Британії або права на проживання у Великій Британії;
  • наявності громадянства Ірландії.

Крім того, існує кілька обов’язкових умов:

  • проходження тесту на COVID-19 і бронювання готелю перед приїздом;
  • карантин на 10 діб у готелі (за свій рахунок);
  • проходження тесту на COVID-19 перед або протягом 2 дня карантину і протягом або після 8 дня карантину.

Пасажири з країн жовтого списку (Україна станом на 8 липня знаходиться в цьому переліку) теж проходять тест на COVID-19 перед і після приїзду, однак можуть провести 10-денний карантин вдома або в будь-якому іншому місці, де вони планують проживати. Із 19 липня 2021 року правила змінюються для жовтого списку: карантин для повністю вакцинованих осіб (вакцинами  Moderna, AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Janssen) перестане бути обов’язковою умовою, а британський уряд скасує рекомендацію не подорожувати до цих країн. Пасажири з країн зеленого списку і сьогодні мають лише здати тест на COVID-19 і не зобов’язані перебувати на карантині.

Щодо умов у готелях для карантину, то їх некоректно порівнювати з в’язницями. Пасажири з країн червоного списку протягом 10 діб перебувають у спеціально відведених для цього готелях (managed quarantine hotel). У своїх номерах мешканці  забезпечені продуктами харчування; засобами особистої гігієни. Також персонал готелю може доставляти додаткові продукти або ліки. У кожній кімнаті є телевізор і доступ до інтернету.

Мешканці готелів повинні знаходитись увесь періоду своїй кімнаті. Покинути її можна, як-от для короткої прогулянки, можна тільки з дозволу охорони. VoxCheck нагадує, що карантинні обмеження — ефективний засіб для боротьби з поширенням COVID-19. Його кінцева мета — не обмеження прав людини чи покарання, а збереження людських життів. Порівняння карантинних заходів з в’язницями, концентраційними таборами спотворює сутність боротьби з пандемією і здатне нанести шкоду системі охорони здоров’я.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний