МАНІПУЛЯЦІЯ: Письменник Дін Кунц в книзі «Очі темряви» 1981 року передбачив вірус з Уханю, який пошириться в 2020 році

МАНІПУЛЯЦІЯ: Письменник Дін Кунц в книзі «Очі темряви» 1981 року передбачив вірус з Уханю, який пошириться в 2020 році

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
779

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито письменник Дін Кунц передбачив пандемію COVID-19 у книзі «Очі темряви», написаній в 1981 році.

Скриншот допису

Утім, це — маніпуляція. Цей фейк вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з USA TODAY та Reuters

Дін Кунц справді видав книгу «Очі темряви» у 1981 році. У книзі він описує вірус, створений в лабораторії за межами Ухані. Вірус «Ухань-400» викликає виділення токсину, який мігрує в мозок і знищує його, що призводить до втрати функцій організму. Описаний у книзі вірус має 100% летальність й інкубаційний період 4 години.

Наразі немає доказів, що новий коронавірус створили в лабораторії. Експерти ВООЗ вказують, що надзвичайно малоймовірно, що вірус є витоком з лабораторії. Вважають, що вірус перейшов до людей від тварин. 

Симптоми вигаданого вірусу «Ухань-400» суттєво відрізняються від COVID-19. Серед основних симптомів COVID-19 — лихоманка, кашель та втома. Інкубаційний період COVID-19 становить від 1 до 14 днів, у середньому він триває 5-6 днів.

До того ж, у першій редакції книги в 1981 році Дін Кунц назвав вірус «Горький-400» (Gorki-400), оскільки його розробили росіяни. У виданні 1989 року назву змінили, однак причини таких змін наразі невідомі. South China Morning Post зазначають, що зміни до книги внесли в 1989 році на знак закінчення «холодної війни».

У дописах також стверджують, що у книзі поширення вірусу заплановане на 2020 рік. Дописи ілюструють фото сторінки з книги. Однак, це не текст із книги Кунца. На зображеннях про 2020 рік фрагмент тексту з книги Сильвії Браун «Кінець днів: передбачення та пророцтва про кінець світу».

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний