МАНІПУЛЯЦІЯ: Рабинський суд у місті Нью-Йорк заборонив щеплення від COVID-19 та його рекламу

МАНІПУЛЯЦІЯ: Рабинський суд у місті Нью-Йорк заборонив щеплення від COVID-19 та його рекламу

23 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
771

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що рабинський суд у місті Нью-Йорк нібито ухвалив, що вакцинацію від COVID-19 заборонено рекламувати та здійснювати щеплення дітям, підліткам, молодим чоловікам і жінкам. Вказують, що вакцинація від COVID-19 негативно впливає на фертильність та дітонародження. 

Скриншот допису

Однак, теза про заборону вакцинації рабинським судом маніпулятивна. Раніше про це писали незалежні фактчекери з AFP fact checking.

Автор допису посилається на статтю з видання Life Site News. Ресурс Media Bias / Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінює Life Site News як конспірологічне та псевдонаукове видання.  

Організація, яка складається з трьох людей, дійсно ухвалила документ, у якому забороняється вакцинація від COVID-19 дітей, підлітків, молодих чоловіків, жінок та реклама самого щеплення. Але ця організація фактично не є рабинським судом, адже не має повноважень через відсутність прокламації. 

Документ, який забороняє вакцинацію від COVID-19 та її рекламу підписали у Нью-Йорку три людини. Утім, вони не пов’язані з жодною широко відомою єврейською організацією або рабинськими судами. Натомість відомі рабини в Ізраїлі закликають жителів зробити щеплення від COVID-19. Станом на 2021 рік у Ізраїлі вакцинувалися більш ніж 80% ультраортодоксальних євреїв старше 30 років. Лікарі, які є рабинами, також рекомендують вакцинуватися від COVID-19. 

Рабинські суди є частиною ізраїльської судової системи та переважно займаються питаннями, які стосуються розлучення, власності, прав відвідування дітей, заповітів та спадщини, утвердження єврейського статусу та звернення до іншої віри. 

Шломо Вайсманн (Shlomo Weissmann), директор Beth Din of America (організації у США, яка скликає рабинськи суди і займається питаннями сімейного права) заявив, що у мережі неправильно використовують термін “рабинський суд” щодо аргументів проти вакцинації. За його словами, теоретично три людини можуть зібратися та створити “рабинський суд” для виконання певних функцій рабинського суда. 

Однак, виданий трьома людьми документ не має сили згідно з єврейським законодавством. Справжній рабинський суд, який регулярно збирається і організований під заступництвом широкої громади, повинен видати прокламацію — тільки тоді він може отримати суспільне визнання та отримати повноваження. 

Шломо Вайсманн зазначив, що Beth Din of America не має жодного відношення до організації, яка винесла рішення щодо заборони вакцинації від COVID-19. Ба більше, він не знає людей, які підписали цей документ. 

Рабин Майкл Бройд (Michael Broyde), професор права та член Центру вивчення права та релігії в Університеті Еморі, повідомив AFP fact checking, що більшість єврейських законодавчих органів постановило, що вакцинація від COVID-19 дозволена і є обов’язковою. 

Водночас AFP fact checking з’ясували у одного з підписантів документу про заборону вакцинації від COVID-19 рабина Шломо Олександр Поллак (Shlomo Alexander Pollak), що в слуханнях брали участь багато рабинів із різних єврейських громад, а публічне повідомлення розіслали для участі будь-якої рабинської влади. Ті, хто був присутній, погодились з постановою, однак, не підписали її підпис поставили лише троє людей. 

Раніше ми вже писали про те, що вакцинація від COVID-19 не позбавляє фертильності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний