МАНІПУЛЯЦІЯ: Резолюція МАГАТЕ щодо ЗАЕС — карт-бланш для України на нові обстріли електростанції

МАНІПУЛЯЦІЯ: Резолюція МАГАТЕ щодо ЗАЕС — карт-бланш для України на нові обстріли електростанції

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
365

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, начебто нова резолюція МАГАТЕ, як заявляє генеральний директор корпорації «Росатом» Алексей Лихачев, є «неприпустимою» та «неадекватною», а Україна вважає її карт-бланшом на продовження обстрілів ЗАЕС. 

Насправді у резолюції рф закликають покинути територію атомної електростанції, а Україна не обстрілює ЗАЕС. 

17 листопада 2022 року Рада керуючих МАГАТЕ ухвалила резолюцію, в якій закликала росію припинити окупацію українських ядерних обʼєктів. У документі організація висловила занепокоєння щодо ігнорування рф закликів негайно припинити всі дії проти ядерних обʼєктів в Україні, зокрема йшлося про ЗАЕС. 

У резолюції вказано: «[МАГАТЕ] Висловлює серйозне занепокоєння у зв’язку з неприйнятним тиском на український оперативний персонал Запорізької атомної електростанції та його затриманнями, а також неодноразовими перебоями у зовнішньому енергопостачанні внаслідок обстрілів у прилеглій місцевості, які становлять серйозну та пряму загрозу безпеці об’єкту та його цивільному персоналу, тим самим значно підвищуючи ризик ядерної аварії або інциденту, що ставить під загрозу населення України, сусідні держави та міжнародне співтовариство»

МАГАТЕ повторно закликає росію вивести свої війська та інший персонал з території  ЗАЕС та передати органам влади України повний контроль над станцією для здійснення безпечної та надійної експлуатації. Особливу увагу Комітет також надає подальшій ядерній та фізичній безпеці.

Раніше ми спростовували фейк, нібито Україна порушує резолюцію МАГАТЕ і провокує масштабну техногенну катастрофу на ЗАЕС. Україна не обстрілює станцію, а лише військові об’єкти, які росія зумисно розміщує поблизу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний