МАНІПУЛЯЦІЯ: Російські військові потопили корвет «Вінниця» (А206) в Очакові

МАНІПУЛЯЦІЯ: Російські військові потопили корвет «Вінниця» (А206) в Очакові

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1041

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, нібито збройні сили росії внаслідок ракетного удару потопили корвет «Вінниця» (А206) в Очакові. Також повідомляють про обстріли середнього десантного корабля (СДК) «Юрій Олефіренко». 

Утім, це — неправда. Корвет «Вінниця» (А206) списали в  2021 році через аварійний стан і небоєздатність, а морякам СДК «Юрій Олефіренко» вдалося вийти з-під ворожого артобстрілу. 

За даними Голови правління Українського мілітарного центру Тараса Чмута, списання корвета «Вінниця» (А 206) планували ще до війни. Проте через російську агресію в 2014 році плани довелося відкласти. Після 2017 року судно було переведено в категорію навчальних в очікуванні списання, а списали його в 2021 році. Таке рішення пов’язане з віком, технічною несправністю корабля та безперспективністю вкладання ресурсів. У червні 2022 року судно біля причалу в Очакові лягло на лівий борт без втручання російських військових. 

СДК «Юрій Олефіренко» в Очакові 3 червня 2022 року потрапив під ворожий артобстріл. За даними американського порталу військово-морських новин Naval News, російськими військами було випущено близько 16 снарядів, але жоден не влучив.

Фото — Naval News

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний