МАНІПУЛЯЦІЯ: Російський алюміній поставляють в Польщу в обхід санкцій

МАНІПУЛЯЦІЯ: Російський алюміній поставляють в Польщу в обхід санкцій

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
840

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео з порту Щецина в Польщі. Людина за кадром розповідає, що це російський алюміній, який нібито поставляють в обхід санкцій: «Ото санкції працюють! З телевізора кричать, що таких санкцій росія ніколи в історії не бачила! І цей алюміній весь з росії». 

Утім, постачання алюмінієвих виробів на відео — чушок — не підпадають під санкції Європейського Союзу. 

Скриншот допису

Для підтвердження своїх слів автор відео показує етикетку на одній з партій алюмінієвих чушок, вивантажених в польському порту. Там чітко видно дату: «03.03.2023» та напис «виготовлено в росії».  QR-код містить технічну інформацію про дану партію алюмінію, зокрема номер партії, розмір чушок та компанію-виробника. Так, партія виготовлена російською компанією «РУСАЛ», одним із найбільших виробників алюмінію в світі. 

Тобто алюмінієві вироби справді російські. Однак вони не входять до переліку підсанкційних товарів в Європейському Союзі. На компанію «РУСАЛ» ЄС теж не накладав санкцій.  Як пояснила речниця порту в Щецина Моніка Возняк-Левандовська: «Зараз алюміній не підпадає під заборону на імпорт до ЄС та Польщі. Однак ви повинні знати, що Польща подала заявку на заборону імпорту алюмінію до ЄС і Польщі». Тож про жоден обхід санкцій не йдеться.   

Інформація про одну з партій алюмінію. Джерело: відео з Порту Щецина (Польща)

Європейський Союз у червні 2023 року обмежив імпорт з росії лише деяких виробів з алюмінію: алюмінієвих плит, листів або смуг товщиною понад 0,2 мм. У лютому 2023 року США оголосили про плани ввести 200% мита на російський алюміній. У березні Канада заборонила імпорт російського алюмінію та сталі. У травні Британія теж заявила про наміри заборонити імпорт російського алюмінію разом з алмазами, міддю та нікелем.

Станом на лютий 2023 року на росію справді накладено найбільшу кількість санкцій у світі. І це негативно впливає на російську економіку. Як повідомляють Forbes, із усього спектру санкційних заходів найбільш відчутною стала відмова країн Європи та G7 від російських енергоресурсів. Тепер москва змушена продавати нафту Китаю, Індії та Туреччині зі знижкою з $30–35 за барель, що у 2022 році коштувало їй $50 млрд. Для газу нових покупців не знайшлося. За підрахунками KSE Institute, частка росії на ринку Європи впала з 36% до 8,5%.  А за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), у першому півріччі 2023 року постачання російського газу трубопроводом до Європейського Союзу впали більш ніж на 75% (або на 36 млрд кубометрів). 

Український центр безпеки та співпраці пояснює, що західні санкції діють поступово. Іноді санкції, що мають сильний вплив, затримуються на етапі ухвалення чи набуття чинності. Наприклад, нафтові санкції ухвалили через пів року після початку повномасштабного вторгнення. У цей час країни Європейського Союзу шукали нові шляхи надходження енергоресурсів, аби знизити тиск на власну економіку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний