МАНІПУЛЯЦІЯ: росія завозить на Херсонщину гуманітарну допомогу з ліками та відкриває аптеки

МАНІПУЛЯЦІЯ: росія завозить на Херсонщину гуманітарну допомогу з ліками та відкриває аптеки

29 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
818

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

російські ЗМІ пишуть, що в Херсоні відкрилася «Народна аптека». «Тішить великий асортимент лікарських препаратів. Незабаром також відкриються аптеки і в інших районах міста. Херсонці без ліків не залишаться», — повідомляє канал російської окупаційної «влади», так звана «воєнно-цивільна адміністрація» Херсонської області.  Місцеві телеграм-канали також пишуть про російську допомогу з ліками на Херсонщині, яка надходить із Криму, Москви та Воронежа

Утім, «забувають» вказати головне: гуманітарна катастрофа на Херсонщині — штучна, її спричинила умисна блокада з боку російських окупаційних військ. 

Повідомлення окупантів, на яке посилаються російські медіа 

Судячи з фото, «перевідкрили» звичайну аптеку. У дописах згадують, що в місті все одно проблема з медикаментами, аптеки закриваються. 

У Херсонській області та в самому Херсоні від самого початку російської окупації вкрай складна ситуація з медикаментами. Майже всі аптеки — 90% — не працюють. Деякі аптечні мережі планують взагалі припинити свою роботу в регіоні. Зараз ліки привозять із окупованого Криму та рф, їх продають без дотримання належних умов зберігання — із багажників авто на місцевих ринках. Крім цього, ліки не сертифіковані та можуть бути підробкою. Ліки з Криму та рф та продають за цінами в 3-5 разів вищими. 

Місцеві жителі неодноразово розповідали, що медикаменти — проблема номер один, і дуже багато людей без них просто помирають.  Українська влада окупованого регіону теж постійно повідомляє про гостру нестачу медикаментів. Ще у травні мер Херсона Ігор Колихаєв повідомляв, що ліків у місті залишалося всього на два тижні й вже не було розчинів для крапельниць, було обмаль ліків проти серцево-судинних захворювань, не вистачало кисню. 

Гуманітарна катастрофа з медикаментами спричинена цілеспрямованими діями окупантів: 

  • Попри зусилля українського уряду та міжнародних гуманітарних організацій, рф ні разу не погодилася створити гуманітарний коридор для доставки продовольства чи евакуації цивільних. Наприклад, 4 березня вони не пропустили гуманітарний вантаж  із 14 фур, 3 з яких були з медикаментами. 19 березня не пропустили 14 вантажівок гумдопомоги, серед яких були життєво необхідні ліки, зокрема інсулін. російські військові заблокували виїзд із Херсонщини: виїхати з області цивільні не можуть, вільно переміщатися по території області теж. 
  • Волонтери розповідали, що їм не дають «зелених коридорів»: водії, які завозять медикаменти, часто зникають, у них відбирають телефони, автомобілі та самі медикаменти. Місцевим волонтерам навіть доводилося змінювати адресу свого штаба, бо на територію попереднього приходили російські військові. А в травні російський снайпер убив волонтера Антона Кушніра, який вивозив людей із окупованої Херсонщин, а назад завозив гуманітарні вантажі. 
  • У квітні російські військові захопили гуманітарний хаб із ліками, організований для допомоги херсонцям та медзакладам. 
  • За свідченнями правозахисників, у перші дні окупації Херсонщини російські військові розграбували велику кількість продовольчих мереж і аптек. Українські товари тоді вивезли на територію окупованого Криму та до росії.
  • У херсонських лікарнях наголошували, що ліки здебільшого отримують за сприяння волонтерів та міської влади України. російські окупаційні сили завозять на Херсонщину товари з окупованого Криму і вимагають платити за них у рублях, повідомляли у Херсонській обласній віськовій адміністрації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний