МАНІПУЛЯЦІЯ: Росія знищує західну зброю, яка надається Україні – Марцін Пшидач

МАНІПУЛЯЦІЯ: Росія знищує західну зброю, яка надається Україні – Марцін Пшидач

27 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
824

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 17 травня в мережі поширюють заяву заступника МЗС Польщі Марціна Пшидача. У ній він нібито стверджує, що росія знищує західну зброю шляхом бомбардування автомобільних та залізничних сполучень на території України.

Скриншот новини

Однак це твердження є маніпуляцією.

Заяву про знищення західної зброї шляхом бомбардування автомобільних та залізничних сполучень на території України Пшидач начебто зробив 15 травня в інтерв’ю для іспанського видання El Mundo. Насправді заступник польського МЗС розказав, що рф намагається зірвати постачання західної зброї для України шляхом знищення автомобільних та залізничних сполучення, а також диверсійних дій на території України. Проте про випадки знищення зброї він не згадував.

У зв’язку з початком постачання Заходом важкого озброєння Україні збройні сили рф намагаються знищувати ймовірні логістичні шляхи для його транспортування в зону бойових дій, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України. Для цього рф концентрує удари по залізничних вузлах. Зокрема 3 травня російські війська вдарили по шести станціях залізниці у центрі й на заході України. Внаслідок обстрілів 4 травня було пошкоджено залізничну інфраструктуру Дніпра. Також 1 червня внаслідок влучення 4 крилатих ракет пошкоджено залізничну інфраструктуру на Львівщині. 5 червня в Києві обстріляли Дарницький вагоноремонтний завод чотирма ракетами.

Однак такі дії не стали ефективними в зупинці шляхів постачання важкого озброєння. Міністерство інфраструктури заздалегідь розробило альтернативні логістичні маршрути, аби мінімізувати шкоду для пасажирських перевезень та бізнесу, а також для сил української оборони.

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, росія не в змозі зірвати постачання західної зброї в Україну навіть у випадку влучення по одній із партій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний