МАНІПУЛЯЦІЯ: росія знищила весь флот українських безпілотників Bayraktar — Business Insider

МАНІПУЛЯЦІЯ: росія знищила весь флот українських безпілотників Bayraktar — Business Insider

30 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
1795

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських медіа та телеграм-каналах із посиланням на Business Insider поширили новину, що росії вдалося знищити весь флот українських ударних безпілотників Bayraktar.

Проте це — маніпуляція. У статті Business Insider писали, що значна частина безпілотників знищена, проте не стверджували про знищення всього флоту.

По-перше, Business Insider не писало про знищення всього флоту. У матеріалі, опублікованому 28 травня 2023 року, вказано, що майже всі БПЛА вважаються знищеними російськими силами, а вцілілі дрони використовуються лише для розвідки. 

По-друге, оцінки Business Insider про знищення «майже всіх БПЛА» безпідставні. За словами Юрія Ігната, речника Повітряних сил ЗСУ, до 24 лютого 2022 року Україна мала близько 20 безпілотників Bayraktrar TB2. Згідно з блогом Oryx, у якому на основі відкритих джерел рахують військові втрати та обсяг військової допомоги, після початку повномасштабного вторгнення Туреччина передала Україні щонайменше ще 35 таких безпілотників. За весь період вторгнення є візуальне підтвердження втрати лише 19 Bayraktrar TB2.

Раніше у Повітряних силах ЗСУ підтвердили, що наразі ударні БПЛА рідше використовуються на передовій через ризик збиття ворожими системами ППО.

Відсутність згадок про бойову роботу БПЛА у медіа не означає, що це озброєння знищене чи непридатне до застосування. Наприклад, на озброєнні ЗСУ є протикорабельні системи «Нептун» та «Гарпун», але останніми місяцями військове командування не повідомляло про їхнє бойове застосування. Подібна інформаційна тиша — не ознака виведення техніки з ладу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний