МАНІПУЛЯЦІЯ: Розширена версія звіту DTRA підтверджує факт роботи американців із збудниками особливо небезпечних інфекцій на території України

МАНІПУЛЯЦІЯ: Розширена версія звіту DTRA підтверджує факт роботи американців із збудниками особливо небезпечних інфекцій на території України

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1111

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють розширену версію звіту Агентства зі скорочення військової загрози Міністерства оборони США (DTRA), яку оприлюднило міноборони рф. Вона нібито підтверджує факт роботи американців із збудниками особливо небезпечних інфекцій на території України.

Утім, це — маніпуляція. Наведені міноборони рф вирізки із статей та документів не є доказами розробки біологічної зброї в Україні.

Скриншот допису. Слайд 2

Спершу згадуються кейси проведення «досліджень подвійного значення» у США, які насправді були вже давно спростовані. Так, лабораторія Бостонського університету не створювала новий смертельний штамп COVID-19, а лише досліджувала наявні зразки вірусу. Мета дослідження — порівняти вихідний штамп із Омікроном та виявити компонент, що відповідає за тяжкість перебігу захворювання для подальшої розробки кращих терапевтичних засобів. Для цього дослідники порівняли оригінальний COVID-19, Омікрон і комбіновану версію обох, саме так виникла дезінформація про «новий штам». . За заявою самих вчених, поширення вірусу за межами лабораторії неможливе, оскільки дослідження проводилось у приміщеннях 3 рівня біобезпеки під ретельним контролем. 

Також наведено вирізки із газет щодо розслідування діяльності Ентоні Фаучі, колишнього головного епідеміолога США, зокрема питань щодо походження COVID-19.  Ентоні Фаучі не є організатором пандемії COVID-19. До грудня 2022 року Фаучі очолював Національний інститут алергії та інфекційних захворювань США (NIAID). Свого часу в ЗМІ набула розголосу інформація про те, що інститут фінансував дослідження в Інституті вірусології Ухані, звідки розпочалася пандемія COVID-19. NIAID дійсно фінансував деякі експерименти із вірусом WIV, націлені на розуміння ризику майбутньої появи коронавірусів у кажанів. Однак робота з даним типом вірусу не могла стати причиною створення SARS-CoV-2. Природні коронавіруси кажанів, які вивчалися в рамках гранту, генетично дуже далекі від SARS-CoV-2 і не могли спричинити пандемію COVID-19. 

Походження вірусу SARS-CoV-2 невідоме. Серед вчених найбільш поширеною є версія про те, що вірус передався людині від тварин. Немає жодних доказів того, що вірус був створений у лабораторії, не кажучи вже про те, що він був частиною будь-якого дослідження, фінансованого США.

Скриншот допису. Слайд 3

На наступному слайді міноборони рф натякає на проведення американцями небезпечних досліджень на територіях інших країн, зокрема України.  Однак заяви про переніс небезпечних досліджень в Україну неправдиві. Із 2005 року Україна справді співпрацює із США в питаннях розвитку біологічних лабораторій, однак не для створення спалахів інфекційних хвороб, а протидії їм. Пріоритетними напрямками Програми зменшення біологічної загрози в Україні є консолідація та убезпечення патогенів і токсинів, що становлять небезпеку. Росія також співпрацювала із США в рамках цієї програми. Співпраця тривала з 1991 до 2014 року та зосереджувалася на демілітаризації арсеналу ЗМЗ Радянського Союзу (зброї масового знищення: ядерної, біологічної та хімічної).

Скриншот допису. Слайд 4

Далі міноборони рф дає список нібито «учасників військово-біологічних досліджень США». Насправді вони просто є спеціалістами, тим чи іншим чином пов’язаних із американськими дослідженнями у сфері медицини. Більшість із них навіть не має відношення  до Програми зменшення біологічної загрози в Україні. Наведену ж схему зв’язків Хантера Байдена та компанії Metabiota, що нібито фінансувала розвиток військово-біологічної програми Пентагону в Україні, раніше спростовували у The Washington Post. Компанія справді працювала в Україні з 2014 по 2020 роки. Робота компанії полягала у навчанні місцевих спеціалістів, щоб допомогти покращити місцевий потенціал для виявлення та реагування на загрози для громадського здоров’я. 

Однак на той момент Хантер Байден не мав жодних зв’язків із нею і ніколи не був зв’язаний із нею напряму. Справа в тому, що інвестиційна компанія Байдена Rosemont Seneca Partners мала частку в незалежній фірмі під назвою Rosemont Seneca Technology Partners (RSTP). Саме остання інвестувала в Metabiota наприкінці 2014 року. Завдяки своїй частці в Rosemont Seneca Байден був членом RSTP і виграв би від успішних інвестицій, однак він вже тоді майже не брав участі в роботі фірми, а на початку 2015 року його вигнали через скандал із вживанням кокаїну.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний