МАНІПУЛЯЦІЯ: Секретар РНБО не вважає втрату українських територій трагедією

МАНІПУЛЯЦІЯ: Секретар РНБО не вважає втрату українських територій трагедією

22 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
860

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють заяву секретаря РНБО Олексія Данілова. Він нібито зазначив, що  тимчасова вимушена втрата Україною своїх територій не є трагедією, а ЗСУ можуть продовжувати відступати від Сєвєродонецька. 

Скриншот публікації

Проте це маніпуляція. В інтерв’ю Олексій Данілов наголосив, що ЗСУ можуть відступити із Сєверодонецька та інших міст на Донбасі для того, щоб перегрупуватися.

Секретар РНБО Олексій Данілов дав інтерв’ю Financial Times, у якому розказав про наступ російських військ на Донбасі. Олексій Данілов зазначив: «Тимчасова втрата територій — це не трагедія. Трагедією буде втрата країни». За його словами, «ЗСУ можуть відступити із Сєвєродонецька та інших міст у регіоні для того, щоб перегрупуватися». 

У інтерв’ю Financial Times Данілов висловив впевненість, що західна зброя, необхідна для контратаки, «обов’язково прибуде». І додав, що він «більш ніж упевнений, що ми повернемо свої території». Секретар РНБО наголосив, що після отримання західної зброї Україна зможе повернути тимчасового окуповані території. 

Сам факт відступу не означає, що Україна програє у війні та відмовляється від планів щодо повернення окупованих територій. Головний редактор видання «Мілітарний» та очільник благодійного фонду «Повернись живим» Тарас Чмут зазначив, що ЗСУ ведуть тактику маневреної оборони. За його словами, це не означає, що території віддадуть окупантам. Українська армія може відступати, затягувати противника вглиб, а потім переходити у контрнаступ. Приклад результату ведення подібної тактики — деокупація Київської області.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний