МАНІПУЛЯЦІЯ: Секретні документи, що вказують на змову уряду Нідерландів і Всесвітнього економічного форуму

МАНІПУЛЯЦІЯ: Секретні документи, що вказують на змову уряду Нідерландів і Всесвітнього економічного форуму

31 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
608

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито з’явилися докази, які свідчать про змову уряду Нідерландів і Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в організації «Великого перезавантаження». Як докази в дописах використовують листи міністру фінансів Нідерландів від ВЕФ.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters.

Листи, які поширюють у соцмережах, справжні. Це запрошення на Всесвітній економічний форум 2021 року, проведення якого планували з 26 по 29 січня. Пізніше форум скасували у зв’язку з COVID-19. 

Уряд Нідерландів оприлюднив цей лист-запрошення у відповідь на запит депутата. Жодного витоку секретних документів не було.

Темою форуму було заявлено не тільки обговорення політичних та економічних питань, а й питання обговорення «Великого перезавантаження», що має на меті аналіз глобальної кризи, спричиненої COVID-19, та стратегія відновлення після пандемії. Представники ВЕФ відкрито заявляли про свої економічні пропозиції «Великого перезавантаження» у відповідь на COVID-19.

«Велике перезавантаження» — це ініціатива Всесвітнього економічного форуму для вирішення ключових проблем сучасного капіталізму в цілому. Організатори ВЕФ виділяють кризу внаслідок пандемії COVID-19 як привід для пришвидшення пошуку способів вирішення системних проблем, які під час пандемії посилилися в багатьох країнах світу. А це — слабке економічне зростання та падіння добробуту, надмірне накопичення державного боргу, проблема зростання бідності та безробіття, проблема змін клімату та надмірного зростання нерівності й, як наслідок, — політичної нестабільності. 

«Велике перезавантаження» не має нічого спільного з теоріями змови, які поширюють у соцмережах. Конспірологи стверджують, що внаслідок пандемічної кризи має утворитися єдиний світовий уряд. Раніше ми спростовували фейки про те, що мета пандемії – контроль над світовою економікою та що COVID-19 був створений для «Великого перезавантаження».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний