МАНІПУЛЯЦІЯ: Сергій Притула їздить по світу, поки в Україні йде війна

МАНІПУЛЯЦІЯ: Сергій Притула їздить по світу, поки в Україні йде війна

21 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
905

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандистські телеграм-канали поширили новину, що український громадський діяч та волонтер Сергій Притула їздить по світу, в той час, як в Україні триває війна.

Це — маніпуляція. Сергій Притула вирушив у тур містами Північної Америки для збору коштів на розмінування Херсонської області.

Скриншот допису

26 січня 2024 року у фейсбуці Свiтового Конґресу Українців опублікували анонс благодійного туру Сергія Притули Північною Америкою «Непереможні, Коли Об’єднані – Invincible When United». У рамках цього туру планувалось провести шість зустрічей з 11 по 18 лютого 2024 року в трьох містах Канади й трьох містах США. Метою туру є збір коштів на придбання броньованих автомобілів Land Rover Snatch для розмінування Херсонської області. Зустрічі будуть проходити у форматі бесіди на тему волонтерського руху, підтримки ЗСУ та поточної ситуації на фронті.

Перша подія туру відбулася 11 лютого 2023 року у Торонто. Про виліт до Канади Притула опублікував допис в інстаграмі, який і розтиражували російські пропагандисти. У Торонто Сергій Притула зустрівся з українською громадою, молодіжними організаціями, а також представниками місцевого бізнесу.

Українські волонтери мають право виїзду за кордон за системою «Шлях» строком на 30 календарних днів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний