МАНІПУЛЯЦІЯ: Шестеро вакцинованих захворіли на COVID-19 – це доказ неефективності щеплень

МАНІПУЛЯЦІЯ: Шестеро вакцинованих захворіли на COVID-19 – це доказ неефективності щеплень

25 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
799

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють допис про нібито нееефективність вакцинації, бо у США шестеро повністю вакцинованих людей захворіли на COVID-19. Автор посилається на нерецензоване дослідження, в якому йдеться про весілля в Техасі.

Факти, згадані в дописі, правдиві, але твердження про неефективність вакцини — це маніпуляція. 

Скриншот допису у Facebook 

У дослідженні йдеться, що пара влаштувала святкування на свіжому повітрі, всі гості й самі наречені були вакциновані. Двоє гостей прилетіли з Індії, і перед вильотом отримали негативні результати ПЛР-тестів на COVID-19. Симптоми хвороби в них проявилися вже у Штатах. Автори дослідження вважають, що саме вони були носіями штаму Delta, яким пізніше інфікувалося ще четверо людей.

Усі інфіковані були віком старше 50 років. Двоє з них вакцинувалися препаратом компанії Pfizer-BioNTech, двоє — Moderna, і ще двоє — препаратом індійської Bharat Biotech (Covaxin). У всіх розвинулися схожі симптоми: гарячка, кашель і біль у тілі. У вакцинованих препаратами від Moderna і Bharat Biotech (Covaxin) також зник нюх. Чоловікові, вакцинованому Covaxin, було більше 60 років, він помер від ускладнень COVID-19. Іншого, також старшого за 60 років, вакцинованого препаратом від Pfizer-BioNTech, госпіталізували.

Шестеро інфікованих людей із 92 присутніх на весіллі — це доказ якраз таки ефективності вакцинації. Вакцина не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє, але зараз це — найбільш ефективний спосіб запобігти поширенню коронавірусу. Так, вакцинована людина може інфікуватися від зараженої невакцинованої. Також надворі ризик інфікування нижчий через вітер, але це не означає, що його не існує зовсім.

Низка рецензованих досліджень вже довели ефективність вакцин від коронавірусу. У клінічних випробуваннях з понад 30 000 учасників вакцина Moderna показала 94% ефективності в запобіганні COVID-19. Pfizer продемонстрував 95% ефективності у дослідженні з 44 000 учасниками.

У реальних умовах, вже після випробувань, мРНК-вакцини показали схожі результати. Наприклад, після масової вакцинації в Ізраїлі препаратом Pfizer-BioNTech кількість симптоматичних випадків COVID-19 зменшилася на 94%. У США мРНК-вакцини також показали високу дієвість, коли їх вводили мешканцям будинків для людей похилого віку. Звіти кількох медичних установ також показали, що після щеплення серед працівників були значно менше заражень, пише професор медицини з Медичної школи Гарварду Пол Сакс.

Препарат Covaxin, як показали попередні дані третього етапу випробувань, має ефективність 77,8% у симптоматичних випадках COVID-19. Даних про дієвість в умовах масової імунізації населення поки немає.

Попри те, що жодна вакцина не є ефективною на 100%, щеплення все одно забезпечує триваліший захист, аніж перенесена хвороба. 

Щодо ефективності ПЛР-тестів, то наразі вони найбільш точні у визначенні SARS-CoV-2, хоча існує ймовірність хибно позитивних та хибно негативних результатів. Дослідження показують, що хибно негативні результати можуть бути у від 2% до 33% випадків. Кількість хибно позитивних тестів невідома, приблизні оцінки вказують на цифри від 0,8% до 4%.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний