МАНІПУЛЯЦІЯ: Швеція викинула вакцини від Covid-19, бо населення відмовилось від ревакцинації

МАНІПУЛЯЦІЯ: Швеція викинула вакцини від Covid-19, бо населення відмовилось від ревакцинації

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
373

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Швеція утилізувала 8,5 млн доз вакцин від Covid-19 на суму у 1,5 млн крон. Автори зазначають, шведи — молодці, адже населення не захотіло ревакцинуватися, а раніше Швеція взагалі відмовилась запроваджувати карантин. 

Утім, це — маніпуляція. Адже у оригінальній статті Sveriges Radio, на яку посилалося видання ET Healthworld, «Швеція відмовилася від 8,5 мільйонів доз вакцин проти COVID-19», вказано, що люди вирішили відмовитись від третьої, четвертої або п`ятої бустерної доз, тому їх довелось знищити. Про це розповів колишній національний координатор із питань вакцин у Швеції Річард Бергстром.

До того ж у публікації, яку поширили у мережі, автори не вказали, що за даними Шведського агентства охорони здоров’я у країні станом на 23 лютого цього року двома дозами щеплені 86,4% населення, трьома — 66,9%. Четверта доза доступна для людей віком від 65 років, цю дозу отримали 82,1% серед цієї вікової категорії.

У звіті агенства за 2022 рік також йдеться про те, що завдяки високому рівню вакцинації та колективному імунітету більшість людей у Швеції мають хороший захист від COVID-19. 

Ще у 2021 році генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус, звернув увагу на невідповідність розподілення вакцин проти COVID-19. Він зазначив, що країни з найвищим охопленням вакциною продовжують накопичувати ще більше вакцин, тоді як країни з низьким рівнем доходу продовжують чекати на щеплення. 

Хоча обмежувальні заходи, запроваджені у країні під час пандемії були значно м’якшими, ніж у сусідніх країнах, і мали переважно рекомендаційний характер, аналітики відзначали, що населення демонструвало високий рівень самодисципліни й дотримувалося навіть необов’язкових рекомендацій.

Попри це вірус швидко поширювався, через високу смертність 7 грудня 2020 року Швеція запровадила жорсткі обмеження. Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен оголосив заборону на зібрання групами понад вісім людей, школярі перейшли на дистанційне навчання.

Як показує офіційна статистика станом на серпень 2020 року (до початку вакцинальної кампанії) смертність від COVID-19 у Швеції була вища, ніж у сусідніх Фінляндії та Норвегії, які запровадили жорсткі обмеження від початку пандемії, у 7 та 9 разів відповідно. Після старту вакцинальної кампанії у вересні 2021 році цей показник у Швеції значно зменшився, у груні 2021 року смертність порівняно з сусідніми країнами була вищою у 5 разів. Станом на 18 лютого 2023 року кількість смертей від коронавірусу країні майже зрівнялася із кількістю смертей у Норвегії та Фінляндії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний