МАНІПУЛЯЦІЯ: Система звітування про несприятливі події після вакцинації доводить шкоду вакцин | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Система звітування про несприятливі події після вакцинації доводить шкоду вакцин

27 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
1714

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Захар Мілютін, неправдиві твердження якого ми неодноразово перевіряли, поширює у мережі статистику Системи звітування про несприятливі події після вакцинації (Vaccine Adverse Event Reporting System – VAERS), стверджуючи про шкоду вакцинації проти COVID-19. 

Утім, це маніпуляція.

Насправді, інформація системи VAERS призначена лише для звітування, але не доводить причинно-наслідкові зв’язки між вакцинацією та негативними ефектами для здоров’я пацієнтів після неї. 

Система звітування про несприятливі події після вакцинації (VAERS) – це національна система раннього попередження для виявлення можливих проблем безпеки в ліцензованих вакцинах США. Спільним управлінням VAERS займаються Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) та Американська адміністрація з контролю за продуктами та ліками (FDA). VAERS приймає та аналізує повідомлення про несприятливі події (можливі побічні ефекти) після того, як людина отримала щеплення. Будь-хто може повідомити VAERS про несприятливу реакцію після вакцинації. Медичні працівники зобов’язані повідомляти про виявлені побічні реакції після вакцинації, а виробники вакцин – про всі побічні явища, інформацію про які вони отримують.

Як зазначається на офіційному сайті, на який також посилається автор посту, VAERS – це пасивна система звітування. Тобто вона покладається на те, що особи надсилають звіти про свій досвід до CDC та FDA. VAERS не призначена для визначення, чи саме вакцина спричинила проблеми зі здоров’ям, чи ці проблеми виникли внаслідок інших чинників, які співпали у часі з вакцинацією. Система призначена насамперед для виявлення незвичних або неочікуваних патернів (повторюваностей) у звітуванні про несприятливі події, які можуть свідчити про можливі проблеми безпеки з вакцинами. Коли незвичні патерни виникають, VAERS може повідомити CDC та FDA про необхідність додаткової перевірки вакцини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний