Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Словенія оголосила про закінчення пандемії та епідемії – Сергій Гула

27 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
25

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нове відео Сергія Гули. У ньому він розповідає про те, що така маленька держава як Словенія нібито самостійно оголосила про завершення як епідемії, так і пандемії. Також Сергій Гула зазначає, що Словенія оголосила кінець пандемії ні з ким не порадившись.  

Скриншот відео

Словенія оголосила лише про кінець епідемії в країні. Одна держава не може оголосити про кінець пандемії, адже остання охоплює більшість країн світу.  

ВООЗ не дає чіткого визначення пандемії. Однак є опис, що таке пандемія, із якого можна тлумачити значення терміну. Пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу і/або поширюється у міжнародних масштабах, вражаючи значну кількість людей. Центри контролю та профілактики захворювань США визначають епідемію як несподіване збільшення кількості випадків захворювань у певній географічній області. 

15 червня 2021 року уряд Словенії оголосив про закінчення епідемії. Під час пресконференції уряд Словенії не заявляв про завершення пандемії. 

Міністр охорони здоров’я Словенії Янез Поклукар зазначив, що станом на 10 червня 2021 року вперше з 9 вересня 2020 року кількість позитивних випадків за добу знизилася до 100, і жодної смерті від COVID-19 не зафіксовано вперше з 10 жовтня 2020 року.

14 червня 2021 року провели 2330 ПЛР-тестів та 39 801 тестів на швидкі антигени. ПЛР-тести підтвердили 112 нових випадків, що становить 4,8% показника позитивності. Станом ж на 7 червня 2021 року показник позитивності становив 7,2%. 132 випадки – середнє значення числа підтверджених випадків за сім днів станом на 15 червня 2021 року.

У МОЗ Словенії підкреслили, що епідемічна ситуація в країні покращилася завдяки дотриманню коронавірусних обмежень та вакцинації. Уряд Словенії зазначив, що вакцинація населення та деякі обмежувальні заходи продовжаться.

У Словенії станом на 17 червня 2021 року першу дозу вакцини отримало 38,2% населення(отримана лише одна доза дводозової вакцини), повністю вакциновано 28,1% населення (отримана однодозова вакцина або два щеплення дводозовою). Населення Словенії станом на 2019 рік – близько 2 мільйонів людей. 

На відео Сергій Гула пропонує уряду України слідувати за Словенією та оголосити кінець епідемії. Однак, темпи вакцинації в Україні нижче, ніж у Словенії: станом на 17 червня 2021 року в Україні повністю вакциновано 0,77% населення, а частково -3%. Населення України станом на 2019 рік – близько 44,3 мільйона людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний